kunststof very Ook in 2006 zijn de Zeeuwse waterschappen druk in de weer geweest om muskusratten te vangen. Voor het twee de achtereenvolgende jaar is een daling waargenomen in de vangsten. In 2005 vingen we nog 9.725 muskusratten. Vorig jaar waren dit er 5.105. Dit betekent dat we 0,22 muskusratten per uur vangen. Dit ligt voor het eerst onder de landelijke norm van 0,25. Vóór 2005 vingen we gemid deld meer dan één muskusrat per uur! Vorig jaar zijn veer tien beverratten gevangen. Max Geuze, coördinator mus- kusrattenbestrijding: "Ondanks deze daling moeten we blijven bestrijden. We willen onze buren immers niet tot last zijn als we minder aandacht besteden aan de vangs ten." Muskusratten en beverratten ondermijnen met hun gegraaf oevers van sloten en kreken, maar zorgen ook voor verzakking van plattelandswegen. Een team van achttien rattenvangers maakt het hele jaar door jacht op de muskusratten. Hun succes is mede afhankelijk van de meldingen die zij binnenkrijgen van de inwoners van Zeeland via het meldpunt: telefoon 0118-621000. [DS] Het waterschap gaat de houten sluisdeuren van de suatiesluizen bij Stavenisse, Ellewoutsdijk en Colijnsplaat vervangen door kunststof deuren. Een van de deuren van de sluis in Stavenisse is al vervan gen. We hebben daar zulke goede ervaringen mee dat we ook de andere deuren in kunststof laten uitvoeren. "De grootste voordelen zijn dat deze deuren paalwormbestendig zijn, ze zijn duurzamer en er groeien minder algen en schelpdieren aan. We kunnen ons nu beperken tot een jaarlijkse visuele inspectie. Dat is eenvoudiger dan een jaarlijkse onderhoudsbeurt, waarbij de deuren er helemaal uit worden gehaald," aldus Piet Westerbeke, coördinator groot onderhoud waterkeringen. Een suatiesluis is gemaakt in een zeedijk met de bedoeling het overtollige polderwater op een natuurlijke en goedkope manier in zee te lozen. De deuren variëren in grootte van 1,60 tot 2,30 meter hoog en 1,10 tot 1,60 breed. In april worden ze allemaal vervangen. [DS]

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 4