In februari heeft het waterschap de inlaagdijk langs de westelijke inlaag bij Ouwerkerk op Duiveland versterkt met steenbestorting. Dit was nodig om het waterpeil in de winter te kunnen verhogen. Het beschermde natuurgebied, dat eigendom is van Staatsbos beheer, is te veel verruigd. Hierdoor is het minder aantrekkelijk geworden voor vogels die op kale gronden broeden. Door het waterpeil in de herfst- en wintermaanden te verhogen, zorgt het zoute water ervoor dat de begroeiing vermindert. Naast de steen bestorting is ook een bestaande stuw vernieuwd. De werkzaam heden zijn juist nu uitgevoerd zodat er nagenoeg geen verstoring is voor (water)vogels. Het broedseizoen is weer begonnen dus laat de kluten, plevieren en sterns maar komen. [LvD] Dit jaar gaan we relatief weinig groot onderhoud plegen aan de steenglooiing van onze dijken. Dit komt doordat we samen met projectbureau Zeeweringen de afgelopen jaren al heel wat dijken hebben versterkt en het voorlopig niet nodig is om deze glooiingen te versterken. Wel staat er veel ander onderhoud op het programma. Er zijn havenhoofden, nollen, kreukelbermen en stenen kribben die onder handen moeten worden genomen. Havenhoofden zijn een soort dammen die de zee in lopen. Nollen zijn restanten van oude zeedijken en stenen kribben zorgen ervoor dat de getijdenstromen worden tegengehouden. De kreukelbermen die we gaan versterken, liggen langs de Westerschelde. De Westelijke Kanaaldijk langs het havenkanaal van Stavenisse gaan we versterken en we leggen daar een onderhoudsweg aan. Deze weg wordt na de werkzaamheden overigens opengesteld voor recreatief gebruik. Ook wordt de Brilletjesdijk bij Ovezande met breuksteen op kunststof filterdoek versterkt. Tenslotte wordt een damwand geplaatst bij de suatiesluis de Valle bij Colijnsplaat. [DS]

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 5