11 als het werkt, is het een heel goed middel om de veiligheid te verbeteren." Grappig En wat blijkt? De fietswegen bij Dishoek en Middelburg bevallen goed. Ze scoren beide een dikke zeven. De route bij Heinkenszand krijgt een mager zesje. De routes bij Krabbendijke en Kamperland scoren niet goed met allebei een vijf. Coen is desondanks enthousiast: "Het is eigenlijk wel een grappige uitkomst. Het maakt blijkbaar duidelijk verschil of een fietsweg lang of kort is, voor recreatief gebruik of voor schoolfietsers is en ook de verhouding fietsers/ auto's is van invloed. We hadden er al wel een vermoeden van dat er een verschil was. Over de route bij Krabbendijke hadden we klachten gehad. Onlangs heeft de directeur van het Calvijncollege, wiens leerlingen de route veel gebruiken, in de commissievergadering van het waterschap nog gepleit om er wat aan te doen." Wat Coen vooral enthousiast maakt, is dat de uitkomsten een goed inzicht geven. "Voor de toekomst weten we ook veel beter in welke gevallen een fietsweg een oplossing kan zijn en in welke gevallen niet." Twee belangrijke conclusies zijn, dat een fietsweg niet te lang moet zijn en dat er een bepaalde hoeveelheid fiet sers ten opzichte van auto's moet zijn. "Als er een lange rechte baan ligt waar weinig fietsers op fietsen, dan nodigt die weg, ondanks de bobbel in het mid den, blijkbaar toch nog uit om hard te rijden", aldus Coen. Maatregelen Met de uitkomsten van het onderzoek wil het waterschap aan de slag. Voor de fietsweg bij Heinkenszand wordt gedacht aan het uitvoeren van de aanbevelingen om verlichting aan te brengen en de communicatie te ver beteren. "Misschien een ander bord plaatsen en folders verspreiden in de omgeving." Voor de fietswegen bij Krabbendijke en Kamperland zijn echte maatregelen nodig. Misschien moeten er fietspaden komen. Of deels een fietsweg, deels een fietspad. Coen vertelt dat er nog voor de zomer vakantie gesprekken zijn gevoerd met de gemeenten Noord-Beveland en Reimerswaal. Wat er precies gaat gebeuren, is bij het ter perse gaan van deze Waterwerker nog niet besloten, maar dat er wat gaat gebeuren, staat als een paal boven water.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 11