door Sandra Minneboo gemaaid wordt. En voor de echt geïnteresseerden bieden we boven dien beleidsstukken, persberichten of andere artikelen over bepaalde onderwerpen aan en dat alles op een en dezelfde pagina." Sprong vooruit Een ander digitaal nieuwtje is een speciaal loket voor burgers waarin alle overheden hun informatie bun delen. Gaat u bijvoorbeeld een huis bouwen en weet u niet exact aan welke regels u zich moet houden? Het digitale loket biedt uitkomst. Het intypen van de postcode die hoort bij het pand is voldoende om een overzicht te krijgen van de regelgeving waar u als burger mee te maken heeft. U wordt automa tisch naar de juiste instantie door verwezen. Het is ook mogelijk om via een database op de hoogte te blijven van veranderde wetgeving of plannen die bij u in de buurt op stapel staan. Heeft uw buurman bijvoorbeeld een bouwvergunning aangevraagd of heeft het water schap plannen voor het verleggen van de waterloop die aan uw tuin grenst? Via e-mail krijgt u een berichtje over deze veranderingen zodat u er meteen op in kunt spelen. Overigens zijn nog niet alle overheden op dit systeem aange sloten. Veel waterschappen inmid dels wel. Christine: "Voor water schappen is dat echt een enorme sprong vooruit. We liepen wat digi tale dienstverlening betreft altijd wat achter bij andere overheden, maar daaraan is met de recente snufjes in de nieuwe website echt een eind gekomen." Kunnen we nu achteroverleunen? "Nee", roept Christine meteen. "Er zijn altijd weer nieuwe, klantvriendelijkere dingen te bedenken. Voorlopig kunnen we nog wel even vooruit." En nu snel naarwww.wze.nl! w i mmm »vvt

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 13