kortom Bltijd noodzakelijk digitale vooruitgang /oor wze.nl 4^pOELBO^! Waterschap Zeeuwse Eilanden ^\NSE BIBL/07>v BEW. EX. Langs de A58, ter hoogte van Krabbendijke werken waterschap en Rijkswaterstaat samen aan meer waterberging en natuur. Een gebied van gemiddeld veertig meter breed en ruim een kilometer lang, dat nu nog landbouwgrond is, wordt dit najaar omgetoverd. Hier komen drie grote waterlopen (vroegere kreken) samen en daarom is het ideaal om juist op die plek extra waterberging te creëren. Iets wat nodig is door de veranderende weersomstandigheden, Er komt een nieuwe, brede kreek met rietoevers en moerasachtige plekken waar dieren en insecten kunnen vertoeven. Verder kunnen de schapen blijven grazen op de dijk en komen er picknick sets te staan. (DS) Eind oktober is het zo ver. Alle fietspaden van het waterschap zijn vanaf die maand voorzien van een gladde asfaltlaag. Regelmatig kreeg het waterschap klachten over losliggende tegels op de fietspaden. Dat leidde soms tot gevaarlijke situaties. Om de fietser meer veiligheid en comfort te bieden, is besloten een einde te maken aan de tegelfietspaden. Alle tegels worden vervangen door asfalt. Op dit asfalt komen geen kiezelsteentjes te liggen, zodat onze fietspaden ook voor skeeleraars ideaal zijn. Naast het voordeel voor de fietser, zitten er ook voordelen aan voor de mede werkers van het waterschap. Fietspaden van asfalt vergen namelijk minder onderhoud. Op deze manier slaat het waterschap dus twee vliegen in een klap. (EM) -

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 3