1302E Een van de taken van het waterschap is de bestrijding van muskus- en beverratten. Deze dieren kunnen grote schade aanrichten aan sloten, dijken en wegen. Het herstel van die schade kost erg veel geld en kan daarom beter voorkomen worden door deze dieren te bestrijden. Sinds enkele maanden beschikken onze muskusrattenbestrijders over vier zender- kooien. Deze kooien zijn speciaal ontworpen De extreme buien van de laatste jaren hebben flinke gevolgen voor onze water huishouding. Overal zijn we bezig om het water de ruimte te geven. Dit betekent dat we in het landschap en in stad en dorp ruimte maken om water op te slaan. Zo ook in en rond Kamperland. Net buiten de bebouwde kom van Kamperland (tussen de Ruiterplaatweg en de bestaande watergang) komt een nieuwe waterloop. Hierdoor kan al dat water beter afgevoerd worden naar gemaal Jacoba aan de Spuidijk. Ook rond het gemaal wordt het nodige graafwerk verricht. De gemeente is al aan de slag gegaan binnen de bebouw de kom. Hier is de riolering aangepast en wordt regenwater afgekoppeld. Op die manier hoeft het riool geen 'schoon' regenwater te verwerken en kan dit direct naar de waterlopen buiten het dorp geleid worden. (LvD) voor de vangst van beverratten. Als er een beverrat of een ander dier in de kooi is gekro pen, geeft een kleine zender op de kooi een seintje aan een grotere zender die verstopt zit in een struik of boom. Vervolgens stuurt deze zender een sms naar een van onze bestrijders. Die gaat er dan zo snel mogelijk op af. Zit er bijvoorbeeld een waterhoen in de kooi, dan laat hij die gauw weer los. (EM) ■JtWOM» tac.üx-

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 5