12 Zeeuwse Eilanden heeft een nieuwe website. Op www.wze.nl is een schat aan informatie te vinden. Ook is het een stuk eenvoudiger geworden om het waterschap een digitale vraag te stellen of een klacht in te dienen. Christine Reule, communicatieadviseur en webmaster bij het waterschap, vertelt over haar digitale trots. "De nieuwe site is een walhalla met ongekende mogelijkheden." De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het vullen van www.wze.nl zodat de gebruiker er zeker van is dat alle informatie de juiste én meest recente is. Ook is druk 'geknutseld' aan het uiterlijk want het oog wil ook wat. Het resultaat mag er zijn. Een compleet nieuwe site voor Zeeuwse Eilanden. Christine Reule vertelt er enthou siast over: "Om te beginnen is op de site alleen maar actuele informatie te vinden. Dus geen verouderde artikelen die tot verwarring leiden bij de burger. De informatie is bovendien veel beter gestructu reerd en makkelijker te vinden. Je hoeft niet de hele site door te spitten voordat je eindelijk gevon den hebt wat je zoekt. Was onze vorige site te vergelijken met een doolhof, voor mijn gevoel is de nieuwe site een waar walhalla met ongekende mogelijkheden." Wens In eerste instantie beperkt het waterschap zich tot het aanbieden van juiste informatie, beleidsstuk ken en de mogelijkheid om formu lieren te downloaden. Bezoekers kunnen digitale vragen stellen of digitaal een klacht sturen met behulp van een speciaal formulier. Het digitaal aanvragen van een vergunning kan nog even niet. Christine verduidelijkt: "Nee, inder daad, dat kan nu nog niet, maar het is wel een wens voor de korte termijn. Een voorwaarde hiervoor is echter dat een aanvrager van zo'n vergunning zich moet kunnen identificeren met een zogenoemde DigiD. Ons computersysteem moet daar eerst voor aangepast worden. Maar zodra dat het geval is, kan dat geen belemmering meer zijn voor de digitale afhandeling van een vergunning of ontheffing. Een druk op de knop is dan voldoende om de vergunningaanvraag in werking te stellen. Enveloppen en postzegels heb je als aanvrager niet meer nodig." In uw buurt Het werk van het waterschap speelt zich voor een groot deel buiten af. Maaien, baggeren, het versterken van dijken, werken aan veilige wegen, noem maar op. We zijn altijd wel ergens aan het werk Op de site kunt u kijken wat we bij u in de buurt aan het doen zijn. Christine: "Bewoners kunnen op www.wze.nl vinden hoe lang een werk duurt en of ze er wellicht last van kunnen hebben. Behalve prak tische informatie leggen we ook uit waarom er juist daar gebaggerd of

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 12