nannetie tijdens storm 13 J m "De zee heeft een kracht ie we nooit en te nimmer mogen onderschatten" het hoofdkantoor bellen om te checken hoe het er met de water stand voor staat. Die is twee meter hoger dan dat-ie moet zijn. Piet: "We moeten flink doorrijden om ons rondje te kunnen doen, anders kunnen we straks niet verder door het hoge water." Oude glooiing boven water Iets na Vrouwenpolder komen we de eerste schade tegen. Er is wat zand van de duinen weggeslagen. Niks bijzonders volgens Piet en Adri. Zij kennen de Walcherse duinen op hun duimpje en vertellen dat het zand binnen een paar dagen weer aan gevuld is. Piet: "Dat is een natuurlijk proces. Het zand stuift zo weer tegen de duinen aan. Je ziet het nu al gebeuren. Over een paar dagen zie je er niks meer van". Adri roept ons toe: "We stappen gauw weer in de auto, want we moeten verder." Bij Domburg, ter hoogte van het Badpaviljoen, is over een lengte van een paar honderd meter enkele meters zand weg. De oude glooiing is boven water gekomen en die heeft volgens Piet en Adri al jaren geen daglicht gezien. Maar ook daar stellen de kenners me gerust. Er is niks aan de hand. De haast van Adri blijkt inmiddels gegrond te zijn. We kunnen niet meer verder. De zee is opgerukt tot aan de paalhoofden en belemmert ons verder te gaan over het strand. We rijden een stukje bovenlangs en duiken vlak voor Westkapelle weer naar beneden. Daar zien we dat de zee een kracht heeft die we nooit en te nimmer mogen onderschatten. Zware stenen zijn door de zee boven aan de waterlijn gedropt alsof het niks is. Gelukkig is de dijk een flinke kalos die weet wat hij moet doen: het water keren als het nodig is!

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 13