in dit nummer: De klimaatdiscussie staat volop in de belangstelling. Hoewel deskundigen al langer klimaatverandering voorspellen, is nog niet iedereen overtuigd van de noodzaak om maatregelen te nemen. Waarom zou je geloven in een ander klimaat, als er na een paar mooie zomers weer een slechte zomer komt? Maar er zijn ook andere ervaringen. Het Deltaplan Grote Rivieren is ontstaan na de dreiging van overstromingen. Het project Waterveiligheid 21e eeuw is sterk beïnvloed door de evacuaties die in het rivierengebied hebben plaats gevonden. Dichter bij huis hebben we in 1998 de gevolgen van niet geringe wateroverlast gemerkt en ons beleid is gebaseerd op het voorkomen van dit soort situaties. In 2008 versterken we de zwakke schakels in de Walcherse kust en tot 2015 gaan we met projectbureau Zeeweringen door met het versterken van de steenbekledingen. Maatregelen die te maken hebben met ervaringen uit het verleden, nieuwe inzichten en, inderdaad, klimaatscenario's. Als water schap gaan we natuurlijk verder met het gebied klaar te maken voor de toe komst. Bij deze Waterwerker vindt u de getijdentabellen voor 2008 zodat u van dag tot dag weet wat het Zeeuwse water doet. W.A. Gosselaar Dijkgraaf vloedhond onder hanöfl gemaal 1 Poppekinder Waterwerker wordt vier keer per jaar uitgegeven door waterschap Zeeuwse Eilanden, ledereen die geïnteresseerd is, krijgt hem gratis thuis gestuurd. Redactie Bas Boone [BB], Linda van Dijke [LvD], Ella Marteijn [EM], Sandra Minneboo [SM], Christine Reule [CR], Danielle Steijn-Laing [DS] en Rudy Visser [RV] Fotografie Rudy Visser Vormgeving en opmaak BOOM® Creatie en Communicatie, Goes en Breda Druk Jumbo Offset Goes ISSN 1385-6413 Redactieadres en informatie over gratis abonnementen Watersc Zeeuwse Eilanden, t.a.v. Communicatie, Antwoordnummer 700 4330 WB Middelburg Tel. 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 E-mail communicatie@wze.nl Website www.wze.nl.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 2