De komende paar jaar verlaten tientallen medewerkers het waterschap. Deze zestigplussers nemen niet alleen veel kennis mee, ze laten ook een lege plek achter. Een dubbele tegenslag voor Zeeuwse Eilanden! Het zoeken naar goed personeel is inmiddels dan ook een dagtaak voor onze personeelsadviseurs. Zo zitten we bijvoorbeeld te springen om civiel technici die hun hand er niet voor omdraaien een flink dijk- of waterbouwproject tot een goed eind te brengen. Is het waterschap wellicht iets voor u? Kijk dan regelmatig op www.wze.nl voor een actueel overzicht van de vacatures. Uw cv kunt u sowieso mailen naar personeel@wze.nl. Wilt u liever eerst wat meer informatie? Bel dan eens vrijblijvend met een van onze personeelsadviseurs, 0118-621000. (SM) Uw afvalwater is in gemiddeld twee dagen weer schoon genoeg om in het oppervlaktewater terecht te komen. Dagelijks zijn onze medewerkers van de rioolwaterzuiveringen bezig met de vraag: hoe kan het nóg schoner? Op de zuivering in de Willem Annapolder bij Kapelle doen we samen met ingenieursbureau Royal Haskoning een proef met perifyton. Niets anders dan een moeilijke naam voor het geheel van algen, bacteriën en organismen dat zich op ondergedoken voorwerpen bevindt. Het bruine breiwerkje van algen neemt fosfaat en stikstof op uit water. "Uitermate geschikt voor nazuivering", aldus Tanja Meliefste, studente aan de Hogeschool Zeeland, die het onderzoek uitvoert. "Ik kweek perifyton hier in de sloot op zogenoemde bioballen en golfplaten. Dat gebruik ik in deze bak- i ken en ik laat in het laboratorium van het water schap de gehaltes meten." Begin volgend jaar is bekend of de extra zuivering effectief en uitvoerbaar is. (LvD)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 4