De Westkapelse Zeedijk tussen Westkapelle en Domburg en de dijk en duinen tussen Nolle en Westduin bij Vlissingen zijn volgens onderzoek niet sterk genoeg om aan de wettelijk vastge stelde veiligheidsnorm te voldoen. Het water schap gaat deze plekken in 2008 in nauw over leg met de gemeenten Vlissingen en Veere, de provincie, Rijkswaterstaat en projectbureau Zeeweringen versterken. De werkzaamheden gaan in februari van start. Het is de bedoeling dat de dijken en duinen eind 2008 weer aan alle eisen voldoen en het achterland voldoende beschermen tegen overstromingen. Wilt u op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen rond de versterking van de zwakke schakels? Stuur dan een mail naar communicatie@wze.nl, met als onderwerp 'nieuwsbrief zwakke schakels'. (SM) soms dan ook zwaar te verduren. Bart Wielart, mede werker waterbeheer, legt uit: "Sloten zijn de belang rijkste middelen om overtollig water op te vangen en af te voeren. Stevige oevers zijn een eerste vereiste. Uit onderzoek is echter gebleken dat 131 kilometer van onze oevers in slechte staat verkeert en nog eens 241 kilometer in een matige staat." Dit was reden voor het bestuur om extra geld beschikbaar te stellen voor oeverherstel. Op plaatsen waar genoeg ruimte is, leggen we natuurvriendelijke oevers (nvo's) aan. Sloten met nvo's hebben flauwe oevers en kunnen meer water bergen. Het is echter niet overal mogelijk om nvo's aan te leggen. Een tweede optie is het plaatsen van betuining. Die bestaat uit houten palen waartussen kunststof doek wordt gespannen, zodat de oevers op hun plaats blijven. De komende acht jaar gebruiken we voor het herstelwerk. (EM) «wiiiiiiH IBS ES-V'"

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 5