80 waar 't kan 6 Dubbel doorgetrokken strepen in het midden van de weg of juist onderbroken markering langs de kanten? Het is de bedoeling dat de weggebruiker aan de strepen op de weg kan zien hoe hard hij er mag rijden. Helaas ontbreekt het nog vaak aan de juiste weg markering. 'Zeeland vraagt om maatwerk" Daarom willen we er zo snel mogelijk voor zorgen dat de juiste strepen op de juiste weg worden aangebracht. Dat betekent dat we precies moe ten weten op welke wegen 80 en op welke wegen 60 mag worden gereden. Rijksbeleid schrijft voor dat waterschapswegen een maxi- mumsnelheid van 60 kilometer moeten hebben. Natuurlijk is zo'n snelheid veiliger. "Zeeland vraagt echter om maatwerk", vertelt Kees Slabbekoorn, verkeersdeskundige van het waterschap. Hij maakt zich hard voor de verkeersveiligheid maar ook voor de bereikbaarheid binnen Zeeland. "Je kunt daarom niet zomaar roepen dat op al onze wegen maximaal zestig kilometer mag worden gereden. Waar het kan, willen we toch een maximum snelheid van 80 kilometer per uur behouden." Eeuwige discussie Voordat we weten welke markering we waar moeten aanbrengen, moe ten we duidelijke argumenten heb ben om 80 of juist 60 als maximum snelheid te voeren. Het plan waar het waterschap nu aan werkt, moet een eind maken aan deze eeuwig durende discussie. Geen gekissebis meer, want waar het om draait is een veilig wegennet en een bereik baar Zeeland. Het waterschap beheert 2.250 kilo meter weg. 250 kilometer daarvan bestaat uit doorgaande wegen, die we met z'n allen intensief gebrui ken én waar we het liefst ook 80 kilometer per uur rijden. Maar omdat de helft van de ongevallen op waterschapswegen op deze wegen gebeurt, moeten we hier investeren in de verkeersveiligheid Daarvoor moeten we nog een hoop doen. Want wat maakt een weg nou veilig genoeg om er met 80 overheen te kunnen rijden? Antwoord op deze vraag moet er toe leiden dat we weten aan welke basisvoorwaarden zo'n weg moet voldoen, maar moet ook laten zien dat we 80 invoeren waar het kan, maar 60 waar het moet. Wat daar uit voortvloeit, is nog een hoop werk voor het waterschap. 80-voorwaarden Een veilige 80 kilometer weg is min stens zes meter breed. De bermen moeten eventueel gebruikt kunnen worden om uit te wijken, dus moet er bermversteviging zijn aangebracht.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2007 | | pagina 6