westkapelse zeedijk 10 De afgelopen maanden heeft projectleider André Marinisse alles op alles gezet om de aanpak van twee zwakke plekken in de Walcherse dijken en duinen te kunnen aanbesteden. Voor de dijkversterking tussen Westkapelle en Domburg is dat gelukt. De aanpak van de zwakke schakel bij Vlissingen is uitgesteld tot september. "Gegraaf in de dijk gebeurt nooit tijdens het stormseizoen." Steeds zag het er naar uit dat de strakke planning die er lag nog wel gehaald kon worden. Dat Westkapelle nu kan starten en Vlissingen nog niet, is geen probleem. Niet alleen omdat de aandacht volledig kan worden gericht op één project tegelijk. André Marinisse en Coen Bertijn (projectleider voorbereiding en uitvoering) leggen uit waarom nog meer: "Voor de versterking in Vlissingen maakt het niet uit dat er in het stormseizoen gewerkt wordt. In Vlissingen worden duinen en dijk met iedere stap in de uitvoering sterker en veiliger. Er wordt alleen maar zand toegevoegd aan de binnenkant van dijk en duinen. Bij Westkapelle wordt aan de zeekant zand toegevoegd maar daarnaast moet de dijk zelf een stukje worden afgegraven. Dan wordt er asfalt overheen aangebracht, waarna het zand weer wordt teruggebracht. Hiermee wordt de dijk overslag- bestendig gemaakt. Dit soort gegraaf in de dijk, gebeurt nooit tijdens het stormseizoen, maar altijd in de zomerperiode." Uitkijkpunt De werkzaamheden bij Westkapelle zijn op het moment dat deze Waterwerker uitkomt, in volle gang. Naast het overslagbestendig maken van de dijk wordt de voet van de dijk ook versterkt en er wordt maar liefst 2,5 miljoen kuub zand aangebracht. Dan hebben we het over zoveel zand dat je er een vlak stuk van een kilometer bij een kilometer zo'n 2,5 meter mee zou

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 10