11 'Het nog verder ophogen van de dijk is lastig." Coen Bertijn en André Marinisse kunnen ophogen. "Het grootste deel van al dit zand komt onder water te liggen. Daar zie je dus niks van, maar er ontstaat ook een strand", aldus André. Waarop Coen vervolgt: "Bovenop de dijk leggen we een nieu we weg aan. Deze Panoramaweg biedt uitzicht over de zee en over een prachtig natuurgebied in de polder. Er wordt een uitkijkpunt ingericht waar je bij mooi weer vanaf dertien meter hoog heel Walcheren kunt overzien." Overslagbestendig Het nog verder ophogen van de dijk bij Westkapelle is lastig. Om die reden wordt de dijk nu overslagbestendig gemaakt. Dat betekent dat de dijk zo wordt gemaakt dat hij niet bezwijkt, ook al zou er een golf overheen komen. Dat laatste gebeurt natuurlijk alleen bij heel extreme weersomstan digheden. Een dijk die niet overslag bestendig is, wordt door de kracht van het water aan de landzijde uitgehold en zakt uiteindelijk in. Door de dijk bovenop en aan de landzijde te versterken met asfalt, kan dat niet gebeuren. Nog niet alles Coen vertelt dat het versterken van de dijk misschien wel het belangrijkste onderdeel is van het project maar dat de gelegenheid meteen wordt aan gegrepen om een aantal andere dingen aan te pakken. De Schelpweg wordt heringericht als 60-kilometer- weg. Er wordt een aantal parkeer plaatsen aangepast langs de dijk. Het voetpad wordt opgeknapt en, óók heel belangrijk: het parcours van de Kustmarathon blijft intact! Coen is hier zeker voorstander van, al was het maar omdat hij zelf plannen heeft dit jaar weer mee te doen. André grin nikt: "Kan hij dit jaar over zijn eigen project heen lopen." Wilt u op de hoogte blijven van de Walcherse kust- versterking? Neem dan een abonnement op de nieuwsbrief over dit onderwerp door een mailtje te sturen naar communicatie@wze.nl of te bellen met de afdeling Communicatie, 0118-621000.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 11