"Door een bui te simuleren, zien we wat er in een gebied gebeurt." doorrekenen op hun effecten. "Hierbij moetje denken aan bijvoor beeld het verhogen van de capaciteit van een gemaal, het aanleggen van extra waterberging of het vergroten van duikers." Praktijk blijft belangrijk Om een relatie tussen theorie (com putermodel) en praktijk (enquêtere sultaten) te maken, worden de uit komsten van beide over elkaar heen gelegd. Johan Walhout: "Die presen teren we dan op een informatie avond in het gebied." Daarna is het de beurt aan de belangenorganisa ties om hun visie te geven op de gepresenteerde resultaten en mogelijke oplossingsrichtingen. Dat gebeurt in een workshop. Johan geeft aan dat het mooiste tevens het moeilijkste is. "We hebben te maken met onder meer agrariërs, natuur organisaties, Provincie en gemeen ten. leder heeft zijn eigen agenda en belang. Het is zaak om de kikkers in de kruiwagen te houden." Nogmaals informatieavond Na de eerste workshop met belangenorganisaties worden verschillende oplossingsrichtingen doorgerekend. Bereiken we de gewenste effecten en op welke schaal? Deze resultaten presenteren we vervolgens op een tweede informatieavond. De daar weer op volgende workshop moet duidelijk maken welke combinatie van oplossingen voldoet aan alle eisen en of daar voldoende draagvlak voor is. U ziet het: zo'n waterplan buitengebied ligt er niet zomaar. En dat is maar goed ook, want we moeten er wel weer veertig jaar mee vooruit kunnen!

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 13