kortom C' BEW, EX. OqeLBOSS' Ruim een jaar stond rioolwaterzuivering Mastgat 'in de steigers'. Een flinke klus want behalve een nieuwe nabezinktank en het aanpassen van de beluchtingstank is er ook een heel nieuw ontvang- werk gebouwd. Vooral op dat laatste is project leider Jaap van Belzen apetrots: "In dit gebouw komt het rioolwater van Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Bruinisse en Aquadelta binnen. We hebben in dit ontwerp het beste van al onze zuiveringen bij elkaar gebracht. Alles zit compact bij elkaar." Uitbreiding was noodzakelijk omdat de capaciteit van de zuivering voor de directe toekomst niet meer toereikend was. Daarnaast moeten we voldoen aan Europese richtlijnen voor stikstof- en fosfaatverwijdering. De omschakeling was een spannend moment. Jaap: "Je kunt niet zeggen: 'Houd het water maar even twee dagen tegen'." Gelukkig liep het op rolletjes. Ook best fijn voor u! (LvD) Als u op een van de waterschapsparkeer terreinen langs de Walcherse kust, het Veerse Meer of bij de Banjaard tussen 1 april en 31 oktober parkeert, moet u hiervoor betalen. U betaalt 0,70 per uur en maximaal 4,00 per dag. Parkeert u in deze periode regelmatig op onze parkeerterreinen? Koop dan onze parkeerkaart voor 60,00. Als u vijftien keer een dagje parkeert op een van onze terreinen, heeft u de parkeerkaart al terugverdiend. Bovendien is het een stuk gemakkelijker dan iedere keer kleingeld in de parkeermeter te moeten stoppen. De kaart is te koop bij VVV's en verschillende strandpaviljoens. U kunt het bedrag ook overmaken op giro nummer 258333 van het waterschap, onder vermelding van uw naam en adres. Zodra het bedrag binnen is, ontvangt u de kaart thuis.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 3