het waters 7 'Eigen verantwoordelijkheid en vrijheid getuigt van een niet- ambtelijke organisatie." dat als je niet voldoende vrijheid in je werk krijgt, je ook een passieve houding aanneemt en dat komt de uitvoering nietten goede. Frank: "Natuurlijk vinden sommige men sen het prettig als er altijd iemand over hun schouder meekijkt, maar ik vind het geweldig om zelf verant woordelijk te zijn voor mijn eigen projecten. Dat die vrijheid er is, getuigt ook van een niet-ambtelijke organisatie." Vrijetijdsbesteding Frank was eerst niet op zoek naar ander werk. "Ik had een goede en leuke baan en in mijn vakgebied is er keus genoeg. Ik heb er lang over nagedacht maar uiteindelijk heb ik een bewuste keuze gemaakt voor het waterschap. Het evenwichtige pakket aan secundaire arbeidsvoor waarden gaf niet de doorslag. Ik hou me namelijk nog niet echt bezig met pensioenmogelijkheden en zo. Het feit dat er een goed salaris wordt geboden tegen een bepaald aantal uur, zodat je weet dat je 's avonds gewoon nog tijd hebt om je hobby's uit te oefenen, vond ik wel erg belangrijk. En natuurlijk ook dat je meewerkt aan de veiligheid van het gebied." Hij heeft niet meteen gereageerd toen het waterschap een perso neelsadvertentie had geplaatst. Er gingen enige weken overheen. Toen het waterschap een banen- markt organiseerde, was dat voor hem aanleiding om in ieder geval eens te gaan kijken. "Ik wilde eigenlijk niet van baan veranderen. Door de banenmarkt werd de drempel erg laag en wat belette mij om gewoon even een kijkje te nemen?" Hij is blij dat hij dat heeft gedaan en vertelt verder: "Je krijgt zo een heel andere indruk van de organisatie én de functie. Je kunt op een informele manier wat vragen zonder dat je gespannen bent en je je best moet doen om een goed antwoord te geven." Zo blijkt het waterschap voor velen een verrassende werkgever te kunnen zijn!

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 7