handen i 8 parkeerterrein Oranjezon Wie de afgelopen twee maanden herten wilde kijken in het bos van Oranjezon, zag er vast veel mensen aan het werk. Parkeerterrein Oranjezon bij Vrouwenpolder kreeg namelijk een flinke opknapbeurt. Ron de Nood, projectleider, nam een kijkje tijdens de werkzaamheden. Kijkt u mee? "Parkeerterreinen van tegels zijn echt taboe." O O "O Op een zonnige februarimiddag loopt Ron over het parkeerterrein en begint hij te vertellen: "Vanuit het Parkeerbeleidsplan moeten al onze parkeerterreinen aan een bepaalde kwaliteit voldoen. Parkeerterreinen van tegels zijn dan ook echt taboe. Oranjezon is er daar een van en die nemen we nu flink onder handen." Een groen jasje Van het oude parkeerterrein is niet veel meer over. De contouren van het nieuwe parkeer terrein worden al zichtbaar. Ron: "Alle tegels zijn verwijderd en komen ook niet meer terug. Er komt een rijbaan van asfalt en parkeervakken met doorgroeiblokken. Zodra deze gelegd zijn, zaaien we gras in. Doorgroeiblokken zijn namelijk stenen waar gras doorheen kan groeien. Hiermee creëer je een groenere uitstraling. Als er dan op een winterdag geen auto's geparkeerd staan, kijk je tenminste niet tegen zo'n sombere, zwarte asfaltlaag aan." Naast de groenere aankleding krijgt het parkeerterrein ook een nieuwe inrichting. "Straks kunnen er tweehonderd auto's staan. Het parkeerterrein wordt heringericht en krijgt daarmee een betere indeling. Zo komen er ook duidelijke invalidenparkeerplaatsen die groter en breder zijn dan de standaard vak ken", aldus Ron. Een blijvertje? Naast al de veranderingen is er toch iets wat blijft op het parkeerterrein: de grote stenen ballen bij de oprit van het parkeerterrein. Ron: "Voorheen stonden er op onze parkeer terreinen slagbomen. Voordat je het terrein op kwam, moest je betalen. Mensen probeer den echter buitenom de slagbomen het terrein op te komen. Vandaar die grote ballen. Nu gebruiken we parkeerautomaten en zijn de slagbomen verwijderd. Toen een collega pas het ontwerp voor een nieuw parkeerterrein liet zien, was ik verbaasd over de twee ballen bij de oprit van het terrein. Op mijn vraag wat die ballen daar doen, antwoordde hij: 'Dat hoort toch zo?"' CVixv

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 8