i De oude en afgebrokkelde specie bikken we er eerst uit zonder de oude stenen te beschadigen. De voegen krij gen nieuwe specie, die speciaal afgestemd is op de zoute zeelucht en het zoute water dat er geregeld tegen aan klotst. Dit werk voeren we uit langs Boulevard de Ruijter en de muur bij de Oranjemolen in Vlissingen. De komende maanden maken we het werk af. Sommige delen van het werk kunnen we maar een paar uur per dag uitvoeren, omdat we te maken hebben met opko mend water en dan niet altijd kunnen voegen. De boule vard moet hierna sterk genoeg zijn om het water goed te kunnen keren. Het deel bij de Oranjemolen is een monument dat we door goed onderhoud willen behou den voor het nageslacht. (DS) Heeft u hem al zien rijden? Hij is groen en alle taken van het waterschap staan erop. De waterschapsbus! Sinds kort rijdt hij door ons gebied. Deze bus brengt basisschoolkinderen naar een van onze rioolwater zuiveringsinstallaties (rwzi). Educatie is voor het waterschap erg belangrijk. Want zoals het gezegde luidt: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Daarom geven freelancers regelmatig excursies op een rwzi of krijgen kinderen een gastles op school. De aanvragen voor een excursie liepen terug. Voor basisscholen werd het steeds lastiger om vervoer naar de zuivering te regelen. Dit was een goede reden om contact te zoeken met een busmaatschappij om zo onze excursie toegankelijker te maken. De touringcar wordt door de busmaatschappij ook voor andere ritten ingezet, dus wie weet ziet u hem binnenkort voorbij rijden. Ook met groep 7 of 8 naar een rwzi? Stuur een mail naar communicatie@wze.nl. (EM)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 4