CIC] I 5 Wat is lekkerder dan op een warme zomerdag een frisse duik nemen? Maar kan dat zomaar overal? Binnen het waterschap is Frieda Kalteren verantwoordelijk voor de zwemwaterkwaliteit. "Provincie Zeeland is toezichthouder van alle zwemwateren in Zeeland. Rijkswaterstaat is verantwoordelijk voor de rijkswateren zoals de Scheldes en het Veerse Meer. En als waterschap beheren wij de kwaliteit van binnenwateren. De Ouwerkerksekreek en de Schelphoek op Schouwen-Duiveland zijn twee officiële zwemwateren. Die onderzoeken we regelmatig op bepaalde bacteriën, kleur van het water, geur en het zuurstofgehalte. Elk jaar houden zwemclubs wedstrijden in kanalen zoals het Kanaal door Walcheren. Organisatoren vragen dan of wij de waterkwaliteit willen onderzoeken. Dat doen we natuurlijk graag. Ook al is het niet onze taak. Het water moet ook aan verschillende eisen voldoen. Denk bijvoorbeeld aan de helderheid van het water en natuurlijk moet het schoon zijn. En geloof mij maar, de kwaliteit van onze zwemwateren is prima. Dus met die frisse duik zit het helemaal goed!" (EM) Sinds enige tijd zijn onze opsporingsambtenaren voorzien van een nieuw insigne dat de herkenbaarheid en geloofwaardigheid moet vergroten. Dit insigne heeft het Ministerie van Justitie laten ontwerpen. Vooral omdat ze ook meedoen aan de surveillances rondom het Veerse Meer is het handig dat ze nu herkenbaar zijn als opsporingsambtenaar. De surveillances rondom het Veerse Meer die overdag en 's nachts worden uitgevoerd door opsporingsambtenaren van de omliggende gemeenten, Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer, waterschap Zeeuwse Eilanden en de KLPD waterpolitie en de politie Zeeland, zijn bedoeld om overlast tegen te gaan. Het gaat dan om zaken als vuurtje stoken, illegaal kamperen, stroperij, vissen waar dat niet mag, verboden vaarbewegingen (zoals te snel of zonder licht) maar ook het voorkomen van drugs dealen op een afgelegen parkeerplaats. Ondernemers rondom het Veerse Meer laten regelmatig blijken blij te zijn met de extra controles. (CR) Luc Stokkerman draagt sinds kort een insigne

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 5