waterschapsverkiezinger "Het opkomstpercentage dat we gewend waren, zullen we nooit meer halen. Daarentegen kunnen we nu wel meeliften met de landelijke campagne. Zo komen er postbus 51-spotjes en filmpjes van Nederland leeft met Water", aldus Peter Visch. Verkiezingsagenda door Christine Reule Peter is projectleider verkiezingen bij waterschap Zeeuwse Eilanden en ook voorzitter van een van de landelijke verkiezingswerkgroepen. Dit jaar zijn er verkiezingen bij alle waterschappen tegelijk vanaf 13 tot en met 25 november. Gezamenlijke verkiezingen worden gehouden in de hoop dat het opkomstpercentage stijgt. Voor Zeeuwse Eilanden was dat niet nodig geweest want dat had altijd een opkomstpercentage van vijftig procent. Het landelijk gemiddelde daarentegen ligt op twintig procent. De hoge opkomst bij Zeeuwse Eilanden werd onder meer gehaald omdat de verkiezingen met de gemeenteraadsverkiezingen werden gehouden. Het was maar één loopje naar de stembus voor beide besturen. Per brief of internet stemmen Peter: "Er is nog meer veranderd. Kiezers brengen straks niet meer hun stem uit in een hokje, maar er wordt per brief of via internet gestemd. Of internet stemmen doorgaat, weten we nog niet zeker. In de Tweede Kamer zijn vragen gesteld over de betrouw baarheid." Omdat per brief stemmen natuurlijk nooit in één dag kan, is er een verkiezings periode van dertien dagen. Tijd genoeg dus om een hokje in te kleuren en de brief te posten. Registratie deelnemers Groeperingen die mee willen doen aan de waterschapsverkiezingen. moeten zich registreren bij het waterschap. Kandidaten kunnen namelijk alleen nog worden gele verd door groeperingen met rechtsbevoegdheid (vereniging of stichting) die een belang hebben bij het waterschapswerk. "Ik kan me trouwens geen groepering indenken die geen belang heeft bij het werk van ons waterschap. In Zeeland in ieder geval niet. Neem nou een sportvereniging. Leden hebben onze wegen nodig om bij heden t/m 4 augustus registratie van belangengroeperingen 16 september dag van kandidaatstelling 6 oktober definitieve kandidatenlijsten 13 november start stemperiode 25 november 12.00 uur 's middags: einde stemperiode 27 november vaststelling voorlopige uitslag door stembureau 2 december vaststelling en bekendmaking definitieve uitslag door stembureau 8 januari 2009 installatie nieuw bestuur tijdens eerste vergadering In het najaar van 2012 zijn er weer waterschapsverkiezingen.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 12