"Spelen met water is altijd leuk." In 1996 hebben we als waterschap alle Zeeuwse dijken gedetailleerd in kaart gebracht en daar plukken we nu de vruchten van. We hebben alle gegevens klaarliggen en kunnen snel aan het werk. Het eerste project - de Onrustpolder op Noord- Beveland - is zelfs al afgerond." Westkapeile ledereen die langs de dijk in Westkapeile rijdt, kan het werk aan de waterkering met eigen ogen zien. Mare Serier, toezichthouder, is er bijna iedere dag te vinden. Mare: "Ik hou dagelijks toezicht op de werkzaamheden en zorg dat de kwaliteit van het werk goed is. Hoewel ik al zestien jaar voor het waterschap werk, is dit mijn eerste dijkproject. Het is even iets anders dan sloten of zuiveringen, maar spelen met water vind ik altijd leuk." Mare: "De dijk in Westkapeile is het meest aangevallen stuk kust van Nederland. De golven hebben een enorme kracht en de wind blaast je zo omver We maken de dijk land inwaarts sterker, verbeteren de zeewering en leggen zand voor de kust om de kracht van de golven eerder af te breken Op dit moment zijn we druk bezig met het opspui ten van zand. Het vervoer van zand gaat via zee, maar een paar maanden geleden reden hier wel vijfendertig vrachtauto's per dag rond met materiaal. Het is een indrukwekkende klus." Westkapeile ligt middenin een toeristisch gebied. Het waterschap heeft daarom - op verzoek van de gemeente Veere - een panorama- weg aangelegd bovenop de dijk zodat iedereen extra van het uit zicht kan genieten. "De reacties zijn erg positief", weet Mare. "ledereen is enthousiast over de weg. En over een paar maanden zijn we helemaal klaar met de dijk. Op naar het volgende project! Zeeuwse waterkeringen die in het Hoogwaterbeschermingsprogramma zijn opgenomen: Kruiningenpolder, start in maart 2009 Zimmermanpolder nabij Rilland, start in maart 2009 Nolle/Westduin nabij Vlissingen, start begin 2009 Westkapeile, afqerond in december 2008 Onrustpolder op Noord-Beveland, is al afgerond Noorderstrand op Schouwen, start in 2011

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 11