"Als alles soepel verloopt, zit er eigenlijk geen uitdaging in een project." tot een goed en gedragen ontwerp komen. Ik zie het als een spel om iedereen erbij te betrekken, alle belangen te respecteren en dan toch voor iedereen een veilig fiets pad te realiseren", aldus Ron. leder project is daarmee uniek. Uiteindelijk belanden we in de besteksfase. Hierin wordt voor de uitvoering van het werk precies vastgelegd waar en hoe het moet gebeuren en aan welke kwaliteits eisen alles moet voldoen. Zodra de aannemer bekend is, begint het 'spel' buiten. 'Spel' Deze maand is dat 'spel' begonnen voor het fietspad langs de Nieuweweg bij Kamperland. Hier is alles relatief soepel verlopen, wat natuurlijk ook leuk is volgens Ron. De Kaasboerweg en de Koekoeksweg op Walcheren leggen we versneld aan. Hier spelen archeologische vondsten een belangrijke rol. Begin volgend jaar starten we met het fietspad in de Poel bij Goes. Hier is de grondverwerving niet altijd even makkelijk verlopen maar we gaan wel alvast delen aanleggen. De Westelijke Parallelweg bij Krabbendijke krijgt ook een fiets pad. Er ligt nu een fietsweg, maar deze bleek niet het gewenste effect te hebben. Ook bij Kwistenburg bij Wolphaartsdijk starten we als alles vlot verloopt volgend jaar met een fietspad en een nieuwe weg. Daar zijn de mensen in de omgeving heel nauw betrokken bij de uitvoering. Tenslotte 'toveren' we in 2009 de Kattendijksedijk bij Goes om tot fietspad. Hier spelen natuur en landbouw een grote rol en ook een bestemmingsplanwijziging. Dat geeft weer een heel andere dimen sie aan het project volgens Ron. En zo zullen er nog vele unieke fiets paden volgen. Volg de fietspadontwikkelingen op de voet op www.wze.nl (klik op de homepage op 'veilige wegen' en kies vervolgens voor 'projecten').

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 7