gevonden 9 pasveersloot Een waterschapsitem onder de loep. Soms zichtbaar, soms onzichtbaar, maar altijd bijzonder. bijzonder door Sandra Minneboo Jaap ten Brinke, medewerker zuiveringsinstal latie: "We hebben de Pasveersloot zo lang mogelijk intact gehouden en altijd goed onderhouden. Ik weet nog dat we op een gegeven moment geen slib meer mochten opslaan in de lagune. We hebben toen een oude tankwagen omgebouwd tot 'slibtank'. Dat was een heel circus!" Net buiten Dreischor is aan de Welleweg een prachtig industrieel monument te vinden: een 'Pasveersloot'. Niet iedereen zal dit bijzondere object nog herken nen als rioolwaterzuiverings installatie. Van 1960 tot 2001 deed dit object dienst als bacteriolo gische zuiveringsinstallatie. De installatie is een ontwerp van dr. ir. A. Pasveer. In 1954 verscheen de eerste Pasveersloot in Voorschoten. Het ontwerp was van grote betekenis voor de zuivering van rioolwater. Wereldwijd kreeg het navolging. De sloot bij Dreischor is bekleed met kinder kopjes. Die waren eind jaren vijftig in overvloed voorradig wegens het verbeteren van de wegen op Schouwen-Duiveland. Wegens de beperkte capaciteit is de Pasveersloot in 2001 buiten bedrijf gesteld. Na een grondige renovatie door de Stichting Beschermd Erfgoed Schouwen- Duiveland is de Pasveersloot in 2003 als monument overgenomen door Het Streek- en Landbouw museum Goemanszorg. Tegenwoordig zuivert de riool waterzuivering bij Kerkwerve het water van Dreischor.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 9