stage lopen bij het waterschap Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft ieder jaar zo'n twintig stagiaires die ervaring komen opdoen met het 'echte' werk. Elles Bant, personeelsadviseur bij Zeeuwse Eilanden en als stagecoördinator verantwoordelijk voor het stagebeleid, vertelt waarom we dit zo belangrijk vinden. door Christine Reule "Bij sommige afdelingen hebben we constant stagiaires. Een voor beeld daarvan is de civieltechnische afdeling Projectrealisatie. Voor Projectrealisatie is het steeds moei lijker om personeel te krijgen en we zijn er dus zelf bij gebaat om mee te werken aan het opleiden van stu denten", aldus Elles Bant. Een van die stagiaires was Dewi Klap. Zij liep deze zomer stage bij Projectrealisatie voor de opleiding mbo-middenkaderfunctionaris infratechniek. Hoe ze bij het water schap terechtkwam? "Ik had goeie verhalen van klasgenoten gehoord en ik dacht: 'Een brutaal mens heeft de halve wereld', dus ik heb de sta gebegeleider van Projectrealisatie, die bij onze mentor bekend was, maar gewoon gemaild. Ik kon bijna direct op gesprek komen." Dewi, toen vers terug van een stage in Gibraltar, vond het hier ten opzichte van daar helemaal niet saai. "Het was gewoon lekker Nederland. Veiligheid stond weer bovenaan. Je moet er wel voor open staan. Ik sta altijd overal met mijn neus bovenop en vind alles interessant. Ik heb hier een hele leuke stage gehad. Heb ontzettend veel geleerd en het erg naar mijn zin gehad." STOeB De opleiding van Dewi is aange sloten bij de Stichting Technisch Onderwijs en Bedrijfsleven (STOeB). Er is in Nederland een groot tekort aan jongeren met een afgeronde techniekopleiding. STOeB is opgericht door onder meer een aantal Zeeuwse werk gevers, waaronder Zeeuwse Eilanden, om jongeren te interesse ren voor een technische opleiding. Via STOeB krijgen jongeren aan de deelnemende opleidingen gratis studieboeken, werkkleding, gereedschap, enzovoorts. De STOeB-regeling is van toepassing op opleidingen in de bouwkunde, infratechniek, werktuigbouw kunde, elektrotechniek en proces techniek. Voor Dewi was dat niet de reden dat ze voor deze oplei ding heeft gekozen, maar handig is het zeker. "Ik heb bijvoorbeeld mijn laptop vergoed gekregen. Daar ben ik heel blij mee." Dewi heeft bij Projectrealisatie meegewerkt aan gemaal Poppekinderen en een trailer helling bij het Veerse Meer. "Ik werd echt overal bij betrokken. Het aanvragen van offertes, het vervangen van duikers en ik mocht overal mee naartoe." Elles: "De afdeling vond het ook erg leuk dat er nu eens een vrouwelijke stagiaire kwam. In de infratechniek werken bijna geen vrouwen en in de periode dat Dewi hier was, hadden we er twee. Ook een stagiaire uit Amerika." Dewi vult aan: "Op de hele opleiding is nog één ander meisje, die zit in het eerste jaar. Twee meisjes dus, op ruim vijftig jongens."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 12