Van de circa 30.000 bomen die het waterschap beheert, zijn er 4.171 knotwilgen. Het beheer en onderhoud van deze uniek gevormde bomen vergt veel tijd. De van nature op vochtige grond groeiende wilgen groeien namelijk heel snel. We moeten de takken regelmatig snoeien zodat ze hun karakteristieke vorm behouden. Als dit niet gebeurt, gaan de dan topzware takken te veel naar buiten hangen. Het grote gewicht zorgt er uiteindelijk voor dat de stam splijt. De wilgen dragen een stuk je cultuurhistorie met zich mee en hebben veel natuurwaarde. Vroeger werden de takken van de boom, de 'wilgentenen', gebruikt als stookhout en oeverbescherming. Tegenwoordig vindt men de wilgen gewoon prachtig om te zien. Vooral in de oude wilgen zitten gaten waar vogels in broeden. De takken dienen bovendien als uitkijkpost voor roofvogels en op de stam kunnen paddenstoelen en varens groeien. (MvdB) Het belastingstelsel van de waterschappen gaat per 1 januari 2009 veranderen. De nieuwe wijze is onder deel van de Wet modernisering waterschapsbestel. Zo wijzigt een aantal benamingen en ook worden de kosten anders verdeeld over onze doelgroepen. Bij waterschap Zeeuwse Eilanden is alle mogelijke moeite gedaan om te voorkomen dat diverse doelgroepen veel meer gaan betalen dan voorheen. In het over zicht ziet u de wijzigingen en de nieuwe tarieven. Steeds meer mensen maken gebruik van de mogelijk heid om de belasting voor inwoners en de zuiverings heffing te betalen in zes termijnen. Dit kan door over te stappen op automatische incasso. Zo kunt u de waterschapslasten wat meer verdelen over de maanden en betaalt u niet in twee grotere porties. Wilt u gebruik maken van deze mogelijkheid? U kunt dat regelen met een telefoontje naar de medewerkers van belastingen. Het telefoonnummer is 0118-621110 en is bereikbaar tussen 9.00 en 16.00 uur. (CR) oude benaming tarief 2008 nieuwe benaming tarief 2009 omslag gebouwd percentage van de WOZ-waarde 0,0464% watersysteemheffing gebouwd 0,0498% omslag ongebouwd per hectare 58,63 watersysteemheffing ongebouwd natuurterreinen 59,71 3,66 ingezetenenomslag per woonruimte 50,62 watersysteemheffing ingezetenen 80,79 verontreinigingsheffing per vervuilingseenheid* 60,89 zuiveringsheffing (indien aansluiting op de riolering) verontreinigingsheffing (indien IBA-systeem of septic tank) beide heffingen hetzelfde tarief 52,62 eenpersoonshuishoudens betalen één vervuilingseenheid Huishoudens die bestaan uit twee personen of meer betalen drie vervuilingseenheden

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 5