handen 8 walcherse fietspaden Eindelijk was het dan zover, de aanleg van fietspaden langs de Kaasboerweg bij Meliskerke en de Koekoeksweg bij Aagtekerke. Deze fietspaden moeten de verkeersveiligheid vergroten. "Rijdt u weieens op een fietspad met bobbels?" Guus Langedijk Na twee dodelijke ongevallen was de roep om vrijliggende fietspaden groot. De afgelopen maanden is er dan ook hard gewerkt om beide fietspaden voor het eind van het jaar af te ronden. Guus Langedijk, toezichthouder van het project, kijkt met een tevreden gevoel terug. "Het werk is goed gegaan, beide fietspaden zijn binnen de geplande tijd afgerond. Dit komt ook vooral door het weer, we hebben het enorm getroffen." Beide fietspaden worden vaak in één adem genoemd. Toch zijn ze verschillend. Kijk bijvoorbeeld naar de lengte en de beplanting. Guus: "Het fietspad langs de Koekoeksweg is 1.700 meter langer dan dat van de Kaasboerweg. De Kaasboerweg heeft daaren tegen een bredere berm met veel beplanting, terwijl de berm van de Koekoeksweg is inge zaaid met graszaad. Een bijzonder element is het antiwortelscherm. Rijdt u weieens op een fietspad waar bobbels zijn ontstaan door omhoog gekomen wortels? Dit zal bij het fietspad langs de Kaasboerweg niet gebeu ren. Aan de zijkanten is namelijk een antiwor telscherm geplaatst. Dit is een scherm van hard kunststof, dat de wortels van de bomen tegenhoudt. Verder zijn de fietspaden opgebouwd uit vier elementen. Onderop ligt wegenfolie om de ondergrond van het fietspad te dragen. Daarna komt er zand met een laag fosforslakken (restafval van steen) bovenop. En als laatste rijdt u over een gladde laag asfalt." Tijdens de werkzaamheden is archeologisch onderzoek uitgevoerd. Volgens Guus is dit een heel precies werkje: "Er kwam een grote kraan met een schaafbak. Die schraapt elke keer een paar centimeter grond weg. Zodra ze denken iets gevonden te hebben, worden de bezem en het schepje erbij gehaald. Allerlei scherven van kannen en potten kwamen boven water. Bij de Kaasboerweg is zelfs een oude fundering gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid heeft hier een oud kasteeltje gestaan. Je zult begrijpen dat we dit niet elke dag meemaken." O O ~o

Scheldestromen/de Waterwerker | 2008 | | pagina 8