Het waterschap is druk bezig de grachten in Zierikzee te saneren. Dit houdt in dat de grachten worden gebaggerd en een deel van de grachten wordt voorzien van een natuurvriendelijke oever. Op dit moment zijn de grachten te ondiep, waar door er weinig doorstroming is en te weinig zuur stof in het water. Hierdoor is er regelmatig sprake van vissterfte en algengroei. Door tegelijkertijd een deel van de oevers natuurvriendelijk in te richten, willen gemeente en waterschap de waterkwaliteit van de grachten verbeteren. De sanering kan voor wat overlast zorgen. Het baggeren zelf is meestal geen probleem, maar de vrachtwagens die het slib afvoeren, kunnen geluidsoverlast en verkeershinder veroorzaken. Natuurlijk doen wij er alles aan om die overlast zo klein mogelijk te houden. (EN) Op 8 januari is ons nieuwe bestuur geïnstalleerd. Ook zijn de leden van het dagelijks bestuur gekozen. Het nieuwe dagelijks bestuur ziet u hiernaast. Van links naar rechts: Jaap de Jager (ongebouwd), Jacob Mol (CDA), Wilma Brouwer (PvdA), dijkgraaf Gosselaar, Jaap Hoekman (SGP) en Willem Ginjaar (bedrijfsgebouwd). De portefeuilleverdeling is als volgt: Dijkgraaf Gosselaar Jaap Hoekman Wilma Brouwer Jaap de Jager Willem Ginjaar Jacob Mol handhaving, watersystemen (beleid), personeel organisatie, communicatie en algemeen bestuurlijke zaken economische zaken, stuurgroep fusie wegen en groenbeheer, internationale zaken waterkeringen en gebiedsaangelegenheden Tholen/Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland waterketen, laboratorium, bijzonder georganiseerd overleg fusie gebiedsaangelegenheden Walcheren, Noord-Beveland en Zuid-Beveland, stuurgroep fusie (CR)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 4