handen 8 langverwacht fietspad door De Poel Zes graafmachines staan verspreid over het omgespitte traject. Vanaf februari tot en met april worden ze ingezet om over ruim 1.700 meter het langverwachte fietspad door De Poel, net buiten Goes, aan te leggen. "Het was een uitdaging om een oplossing te verzinnen voor het viaduct over de A58." C 03 Q O O ~o Het fietspad moet meer veiligheid bieden op een van de drukst bereden schoolfietsroutes van Zuid-Beveland. Vóór de uitvoering zijn er gesprekken gevoerd met aannemer Dura Vermeer. Bekeken werd hoe ze het werk aanpakken en wat er te wachten staat. "Je werkt echter in en onder de grond en dan is de situatie soms anders dan je vooraf had gedacht", vertelt Johan Ovaa, waterschaps projectleider uitvoering. Johan overlegt geregeld met de aannemer over die zaken. Uitdaging "De eerste uitdaging was om een goede oplossing te verzinnen voor het viaduct over de A58. Je hebt immers met zoveel rand voorwaarden te maken", aldus Johan. De bestaande verhogingen zijn niet breed genoeg om er in twee richtingen overheen te rijden. Daarom is ervoor gekozen om aan beide kanten van de weg een fietspad aan te leggen. Een ander punt wat 'roet in het eten gooide' was de archeologie. Er was een hogere verwachtingswaarde en na het graven van een proefsleuf kwamen twee muurtjes uit de periode 1500 - 1850 aan het licht. Het was toen aan Johan om te bekijken wat er moest gebeuren. "We hebben besloten de nieuwe sloot gewoon op te schuiven. Hierdoor laten we de muurtjes met rust en blijft hun archeologische waarde bewaard." Ook op financieel gebied heeft Johan overleg met de aannemer. "Ja", zegt hij, "bij zo'n project zijn er altijd mee- én tegenvallers. Bij dit project heeft de aannemer een alternatieve werkwijze bedacht voor het aanbrengen van de drempels. Het is niet alleen leuk dat ze zo meedenken, maar wij zijn daardoor ook minder geld kwijt." Perfect resultaat Bij zo'n groot werk hebben mensen altijd te maken met overlast. Niet leuk natuurlijk. Dat vindt Johan ook: "Maar we kunnen geen werk uitvoeren zonder grond te verzetten, ledereen doet z'n best om het werk veilig uit te voeren om tenslotte te zorgen voor een perfect resultaat."

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 8