De twee Zeeuwse waterschappen zijn momenteel druk doende met de voorbereidingen voor een fusie. Het is de bedoeling dat er per 1 januari 2011 één Zeeuws waterschap in onze provincie te vinden is. Voordat het zover is, moeten allerlei dingen geregeld en vastgelegd worden. Een van die zaken is het bedenken van een nieuwe naam. Daarbij heb ben de waterschappen de hulp van de Zeeuwen ingeroepen. In januari ontvingen we ruim 1.000 enthousiaste reacties met allerlei suggesties voor een naam. Het bestuurlijk overleg heeft begin maart gekozen voor de naam waterschap Scheldestromen. Na loting kwam de heer Dek uit Kapelle als winnaar uit de bus. (SM) Stel dat voor langere tijd de stroom uitvalt, de verwarming niet meer werkt en er komt geen water meer uit de kraan. Niet echt een plezierig vooruitzicht. Bent u op zulke situaties voorbereid? Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken beseffen veel Nederlanders niet voor welke problemen ze komen te staan als er een ramp gebeurt. Daarom is het noodpakket geïntroduceerd. Dit bestaat uit een waterdichte ton met allerlei materialen erin, zoals: een zakmes, kaarsen, watervaste lucifers, handreinigingsgel, warmhouddekens, een EHBO-pakket et cetera. Een bijzonder apparaat is de solarradio. Dit is een opwindbare radio/zaklamp/ telefoonoplader en sirene in één. Wij geven tien exemplaren weg. Alles wat u hiervoor moet doen, is ons vertellen wat er volgens u nog ont breekt in het noodpakket. We belonen de tien meest originele ideeën met een solarradio. U kunt uw antwoord opsturen naar waterschap Zeeuwse Eilanden, Antwoordnummer 300, 4330 WB Middelburg of mailen naar communicatie@wze.nl. U kunt uw antwoord opsturen tot 30 april 2009. Geïnteresseerd in het complete noodpakket? Kijk dan op www.hetnoodpakket.nl. (EL)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 5