"ledereen waait gewoon aan." toeristen, fietsers of mensen die de hond uitlaten op de dijk. Ze komen uit de buurt, maar ook uit bijvoor beeld Polen, Australië en Duitsland." Sociale functie "Het is zo lekker vrijblijvend om hier te komen", vult Corry aan. "Als je zin hebt, kom je en anders niet. We krijgen ook mensen op bezoek die bijvoorbeeld hun partner hebben verloren. Het praathuis heeft echt een sociale functie." In een logboek schrijven bezoekers op wie er is geweest. Dan heb je volgens Jo altijd een goed alibi. Als we door het boek bladeren, zien we ook Arabische teksten. En een stukje van Demi: 'Wind en regen houdt ons niet tegen. Demi wordt acht van daag.' Blijkbaar worden er in het praathuis zelfs verjaardagen gevierd. In het kader van de kustversterking is het praathuis tijdelijk verplaatst. Het verhuisde van zijn plaats bij de radartoren in Kruiningen naar de voorhaven. In juli kan het praathuis terugkeren naar zijn vertrouwde plekje. "Daar maken we natuurlijk een feest van", vertelt Jo enthousiast. "De burgemeester van Reimerswaal heeft al toe gezegd dat hij het huis komt (her) openen. En ook het waterschap is erbij." Maar het praathuis zal er dan anders uitzien, want de groep bezoekers heeft wilde plannen. Ze willen een terras met windschermen, zodat ze in de zomer lekker buiten kunnen zitten. Bijdragen van overheden De betrokken overheden dragen graag bij aan de uitbreiding van het praathuis. De sociale functie is belangrijk voor de omgeving en dat kunnen we alleen maar toejuichen. "Waterschap Zeeuwse Eilanden helpt met hand- en spandiensten en geeft vrijstelling van leges. Ook gemeente Reimerswaal en Rijkswaterstaat werken mee. Met deze hulp kunnen we er een mooi terras van maken!" Meer weten over de kustverster- kingen in de Kruiningen- en Zimmermanpolder? Kijk dan op de website www.wze.nl voor meer informatie. Een bezoekje brengen aan het praathuis kan ook. Vanaf juli staat het huisje op de dijk, bij de radartoren in Kruiningen.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 11