in dit nummer: v fc V bijkletsen op de dijk I ijdens de verbouwing blijft de winkel gewoon open. Bij de start van het fusie proces hebben we de samenvoeging van twee waterschappen vergeleken met een groot bouwwerk. De bouw van het nieuwe waterschap schiet lekker op: het heeft al een naam en ook een logo. Er is hard gewerkt aan de funderingen voor toekomstig beleid, door het inventariseren en harmoniseren van de taken van de huidige waterschappen. Het lijkt dan ook niet onlogisch dat er rond de komende jaar wisseling al een ambtelijke organisatie voor het nieuwe waterschap is. Is dit bijzonder? Ik laat anderen spreken. De laatste maan den zijn we bezocht door waterschappers uit onder andere Engeland en Bangladesh. Op de eerste plaats waren zij onder de indruk van hoe we in Nederland de water schapswereld als functionele democratie georganiseerd hebben. Maar op de tweede plaats bouwen we het nieuw schap zonder veel hulp van buiten. En tot slot zijn het dezelfde mensen die de rol van bouwvakker spelen en toch ook nog de waterschaps- taken uitvoeren. Drie bijzonderheden die opvallen bij buitenlandse specialisten. Maar ook onze eigen burgers die belang stelling hebben voor ons werk zijn positief over de aanpak van het fusieproces en de taakuitoefening. In deze Waterwerker weer ruim aandacht voor onze taken. Natuurlijk hopen we dat behalve onze burgers en buitenlandse bezoekers de komende tijd ook de provinciale politiek positief over ons zal oordelen. Die moet immers het definitieve certificaat van goedkeuring geven aan waterschap Scheldestromen. W.A. Gosselaar Dijkgraaf Waterwerker wordt vier keer per jaar uitgegeven door waterschap Zeeuwse Eilanden, ledereen die geïnteresseerd is, krijgt hem gratis thuis gestuurd. Redactie Linda van Dijke [LvDj, Ella Louws-Marteijn [EL], Ellen Nieuwenhuijze [EN], Sandra Minneboo [SM], Christine Reule [CR], Danielle Steijn-Laing [DS] en Emilie Sturm [ES] Fotografie Rudy Visser Vormgeving en opmaak BOOM® Creatie en Communicatie, Goes en Breda Druk Jumbo Offset Goes ISSN 1385-6413 Redactieadres en informatie over gratis abonnementen Waterschap Zeeuwse Eilanden, t.a.v. Communicatie, Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg Tel. 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 E-mailcommunicatie@wze.nl Websitewww.wze.nl.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 2