10 mag ik nou 60 of 80? kortom en in spe bij kustversterkingen 2 <^NSIBIBUi». leder jaar beginnen er minder jongeren aan een technische opleiding. Daarom hield het waterschap in samenwerking met Hogeschool Zeeland (HZ) en Projectbureau Zeeweringen op 20 april een open dag bij de kustversterkingen Nolle-Westduin en de Vlissingse boulevard. Deze dag was speciaal voor studenten die geïnteresseerd zijn in techniek. Ongeveer 70 studenten van het ROC, de HZ en middel bare scholen hadden zich aangemeld. In het ochtend programma lag de nadruk op civiele techniek. Na wat algemene informatie over het waterschap begon het echte werk: een rondleiding op het werkterrein van Nolle-Westduin. De projectleiders gaven uitleg over het werk aan de dijk en duinen en alles wat daar bij komt kijken. Daarna wisselde de groep en werd er een kijkje genomen bij het werk van Zeeweringen aan de Vlissingse boulevard. In het middagprogramma kwamen de aspecten van Aquatische Ecotechnologie aan bod. Vragen als: 'Wat doe je met zout water in het gebied?' en 'Wat voor helmgras plant je in?' werden beantwoord door onze waterschappers. (EN) Om Nederlandse wegen nog veiliger te maken, worden eenduidige strepen aangebracht. Strepen die duidelijk aangeven hoe hard u mag rijden en waar u mag inhalen. De strepen heeft u constant in beeld dus u weet altijd hoe hard u mag zonder de borden af te wachten. Helaas voldoen niet alle waterschapswegen aan deze nieuwe markering. Veel van onze wegen heb ben onderbroken kantstrepen en geen midden markering. Dit duidt erop dat u niet harder mag dan 60 kilometer per uur. Toch klopt dit niet altijd, want op veel doorgaande wegen mag u gewoon 80. Om duidelijkheid te bieden aan de Zeeuwse weggebruikers hebben beide Zeeuwse waterschappen op dergelijke wegen witte bermpaaltjes geplaatst waarop staat dat de toegestane snelheid toch 80 is. Zodra de wegen een onderhoudsbeurt krijgen, worden ze voor zien van de juiste markering. Meer weten? Kijk op www.strepenopdeweg.nl. (DS) BEW. EX.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 3