studenten beden U herkent het vast wel. Vrachtwagens die bij werkzaamheden af en aan rijden met materialen. Daar waar gewerkt wordt, is het immers druk met verkeer. Voor omwonenden is het wennen dat ze nu veel meer vrachtwagens op de weg tegenkomen. Zij maken zich dan ook vaak zorgen om de verkeersveiligheid. Het waterschap neemt die zorgen serieus en start daarom bij veel werken met een vrachtverkeer- campagne. Dit houdt in dat alle vrachtwagenchauffeurs bij dat werk een folder krijgen. Hierin komen omwonenden aan het woord die hun zorgen uitspreken over de verkeersveilig heid. Zij roepen de chauffeurs op om hun snelheid aan te passen en goed op andere weggebruikers te letten. Het motto van de campagne is dan ook: 'Bij dit karwei, een veilige weg voor ons allebei'. Bij de kustversterking Nolle-Westduin en Kruiningen- en Zimmermanpolder is de campagne gestart. In de toekomst zetten we de folder ook in bij andere werken, want de veiligheid van burgers staat altijd voorop! (EL) Voor de derde keer heeft het waterschap samen met de NHTV (Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer) en het ROC Vlissingen een project uitgevoerd. Tweedejaars studenten van de opleiding bouw en infra kregen de opdracht een fietspad te ontwerpen op een door het water schap gekozen traject. Dit jaar ging het om een route tussen 's-Heerenhoek en Ovezande, waar veel middelbare scholieren fietsen. Waterschappers gaven in februari het startsein met een college over duurzaam veilig verkeer. Vervolgens begon het echte werk. De studenten startten met het uitvoeren van enkele onderzoeken. Op verschillende wegvakken werden bijvoorbeeld de auto's en fietsers geteld of de snelheid gemeten. Aan de hand van deze gegevens, schreven de studenten in groepjes een plan met aanbevelingen voor een veilig fietspad. In april eindigde het project met een eind presentatie waar de studenten hun creatieve ideeën kwijt konden, die wij zeker in ons achterhoofd houden. (EN)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 4