apelse Moer Vanaf de Postbrug tussen Kapelle en Yerseke heeft de passerende automobilist er mooi zicht op. Het eeuwenoude patroon van greppels en slootjes biedt huis aan talloze weidevogels zoals de grutto, tureluur en kluut. Toch wordt de rust deze zomer even verstoord. Heel even, maar voor een goed doel. Door relatief kleine maatregelen uit te voeren, en ook het gebied uit te breiden, gaan we ver droging tegen én kunnen we water vasthouden in extreme neerslagsituaties. En daar profiteren meer 'soorten' dan alleen de weidevogel van. Het omliggende agrarisch gebied bijvoorbeeld, dat wordt ontlast van overtollig water in extreme situaties. Door greppels te baggeren, lage randen op te hogen en stuwen aan te passen, wordt het waterpeil een stukje hoger. En daar boft die weidevogel weer want... zo kan-ie beter bij de wormen! Uitvoering deze zomer, na het broedseizoen natuurlijk. (LvD) Meer dan honderd ideeën van jong en oud. Dat is het resultaat op de vraag wat er in het noodpakket ontbreekt uit de vorige Waterwerker. Alle inzenders willen wij hartelijk bedanken. Hieronder de top 10 van de beste en meest genoemde ideeën. 1. Waterzuiveringstabletten 2. Waterzuiveringsapparaat om bijvoorbeeld water uit de regenton te zuiveren 3. Een spiegeltje om lichtsignalen mee te geven. In moeilijke omstandigheden kan men ook zien of iemand nog ademt door de condens die op het spiegeltje verschijnt 4. Kopieën van identiteitsbewijzen en verzekeringspapieren 5. Een transceiver, dit apparaat geeft een radiografisch signaal af en wordt steeds vaker gebruikt bij reddingsacties. Een tweede transceiver is in staat om dat signaal op te pakken en tot op dertig centimeter nauwkeurig te bepalen waar iemand zit/ligt 6. Esbit-blokjes om eten op te koken 7. Drinkwater en droog voedsel in blik 8. Wc-papier 9. Noodpijl met felgekleurde rook 10 Een Bijbel, Koran of een ander boek om moed uit te putten Sommige ideeën zijn meerdere malen ingezonden, de winnaar is hieruit geloot. De inzenders van de winnende ideeën hebben hun solarradio inmiddels ontvangen. (EL)

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 5