bijkletsen op de dijk De dijken in de Kruiningen- en Zimmermanpolder gaan op de schop. Ze zijn volgens toetsing niet stevig genoeg om een superstorm te weer staan. Om iedereen te informeren heeft het waterschap een wel heel bijzonder informatiepunt: praathuis 'De Punt'. "Het is verrassend hoe snel het werk opschiet." Buiten waaien we bijna van de dijk af, maar in praathuis 'De Punt' in Kruiningen merk je daar niks van. Het is er gezellig. De koffie komt tevoorschijn uit de thermoskan, de koekjes liggen al op tafel en er hangt zelfs een foto aan de muur van waterschapsmedewerkers. Wat een ontvangst! We praten bij over de kustverster- king met de dagelijkse bezoekers van het huisje op de dijk. "Het is verrassend hoe snel het werk opschiet," vertelt Corry Wisse. Werk in uitvoering Het werk aan de Kruiningenpolder in Kruiningen en de Zimmerman polder in Rilland is in volle gang. Het waterschap verhoogt de dijken en maakt ze overslagbestendig. Dit laatste zorgt ervoor dat een dijk niet bezwijkt tijdens een super storm die eens in de 4000 jaar kan voorkomen. Als alles volgens planning verloopt, is de dijk in de Kruiningenpolder begin juli weer op sterkte. Het werk in de Zimmermanpolder is naar verwachting in oktober 2009 afgerond. Om iedereen in de buurt goed op de hoogte te houden is er een informatiehoek ingericht in het praathuis. Een ideale locatie: dag en nacht open en iedereen kan er zo binnenlopen. In het praathuis hangen planningen op en er liggen folders, nieuws brieven en werktekeningen van de twee kustversterkingen. "We stallen alles netjes uit", vertelt Jo Houtekamer. Maar wie bekijken de informatiehoek eigenlijk? "De bezoekers van het praathuis komen overal vandaan, ledereen waait gewoon aan. We krijgen veel s

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 10