gevonden 9 pieperloof op de bloemdiek "Pieperloof noemen ze die witte bloemen hier!" Bram Wisse, opzichter Waterkeringen Wegen in dit deel van Zuid-Beveland zoekt even naar het Nederlandse woord: "Fluitenkruid, dat is het! Overigens zijn de bloemdijken zelf meestal van Natuurmonu menten maar Zeeuwse Eilanden is eigenaar en beheerder van de wegen, fietspaden en wegbermen die erop of ernaast lopen." Een waterschapsitem onder de loep. Soms zichtbaar, soms onzichtbaar, maar altijd bijzonder. bijzonder door Christine Reule De bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland zijn een bijzonderheid. De Zuidzaksedijk is een van de mooiste, maar in dit gebied zijn er meer die in mei wit en geel zien van fluitenkruid en boterbloemen. Het wit tussen het gras loopt over in het wit aan de meidoorns die ook op deze binnendijkjes staan. En, alsof het in de kleur zit, concurreren de bloemen om het hardst welke het sterkste ruikt. Soms staat er een toef paarse bloemen tussen. "Smeerwortel", oordeelt Bram Wisse. Bram showt tijdens een toertochtje nog een aantal andere bloemdijken zoals de Naaldendijk en de Ambachts- heerendijk. Op de laatste maken we een kleine wandeling en Bram wijst naar de kleine ratelaar en ook de wollige distel. Dit is een zeldzame plant, vertelt hij. "We kunnen deze bloemdijken daarom ook niet zomaar maaien want op sommige staan beschermde planten en bloemen. We wachten tot de bloemen helemaal zijn uitgebloeid voor we gaan maaien. Alleen als de verkeersveiligheid in het geding is, maaien we de bochten en een stukje van de berm", aldus Bram Wisse.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 9