"Als het regenwater beetje bij beetje in het riool komt, vinden minder vaak overstorten plaats." door Danielle Steijn-Laing Bovendien leggen ze in nieuw bouwwijken veel groen en water aan. Het waterschap vergroot duikers en verbreedt sloten om meer water te kunnen bergen en afvoeren. Zeker omdat het in ons land steeds natter wordt, zijn deze maatregelen essentieel. Maar hoe kunt u meehelpen? Angelo zegt meteen dat je hele tuin betegelen natuurlijk geen goede oplossing is, want dan hef je eigenlijk de gemeentelijke maat regelen weer op "In gras, grind of grond sijpelt het regenwater geleidelijk in de grond en komt het veel geleidelijker in het riool dan bij grote tegeloppervlakten, waardoor er minder vaak vervuild water in de sloot komt. En ook dan kun je je tuin nog best strak inrichten", aldus Angelo. Bovendien creëer je zo meer ruimte voor de natuur en heb je een win-win situatie. Educatietuin Ruimte voor water en natuur is belangrijk voor onze omgeving. Om te zien hoe mooi en waardevol een natuurlijke tuin kan zijn, nemen we een kijkje in de milieu- en educatie- tuin van het MICMEC in Vlissingen. Het vele houtafval in en om de tuin biedt een leefplek aan salamanders. In een oude muur groeien mooie planten en sedum op een dak van een schuur zorgt voor een lang zame afwatering. Een vijver laat het prachtige waterleven zien met daar omheen vele verschillende planten en grassen. We zitten midden in de stad maar toch wanen we ons even in een heel andere wereld. Angelo beaamt het nut van de vijver die immers veel ruimte aan water biedt. Maar een regenton plaatsen en met dat water uw tuin besproeien of auto wassen kan natuurlijk ook. Een oplossing die bovendien makkelijk uit te voeren is. Ontvang een tuinboekje Het waterschap en gemeenten doen er alles aan om het water goed te kunnen bergen en vertraagd af te voeren. Als u er ook anders mee omgaat, helpt u ons een handje. Heeft u een creatieve water oplossing voor uw tuin bedacht? Mail uw oplossing en adresgegevens naarcommunicatie@wze.nl. De eerste 25 inzendingen ontvangen het boekje 'Water in de tuin'; een handzaam boekje over milieu vriendelijk tuinieren. ïr

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 11