Zowel de Provincie Zeeland als het waterschap vinden dat de Zeeuwse dijken in orde moeten zijn om u zo goed mogelijk te beschermen tegen het zeewater. Maar doen beide overheden hetzelfde? Nee. Het waterschap voert uit en de provincie houdt toezicht. De waterschappen toetsen de conditie van de dijken. Als de dijken verbeterd moeten worden, maakt het waterschap daar de plannen voor en voert het de plannen uit. De provincie controleert de toetsresultaten en de plannen. Het waterschap is paraat bij hoogwater en voert na storm herstelwerkzaamheden uit. Het project Zwakke Schakels is voorbereid door de provincie. Bij de uitvoering heeft het waterschap de trekkersrol overgenomen. Ook als andere overheden nog een rol hebben in het project, denk aan bestemmings planprocedures of munitieruiming, is één aanspreekpunt duidelijk voor betrokken burgers en bedrijven. Maar als de provincie en waterschap één doel nastreven, veiligheid, dan kunnen ze ook gezamenlijk optreden. Zo is gezamenlijk gereageerd op de plannen van de commissie Veerman. Plannen die binnenkort worden opgenomen in het nationale waterplan. Gezamenlijk optrekken met ieder zijn eigen taak en met een veilig Zeeland voorop. W.A. Gosselaar Dijkgraaf nazomer Waterwerker wordt vier keer per jaar uitgegeven door waterschap Zeeuwse Eilanden, ledereen die geïnteresseerd is, krijgt hem gratis thuis gestuurd. Redactie Linda van Dijke [LvD], Ellen Nieuwenhuijze [EN], Sandra Minneboo [SM], Danielle Steijn-Laing [DS en Bregje Weeda [BW] Fotografie Rudy Visser en Mechteld Jansen (foto's Karla Peijs) Vormgeving en opmaak BOOM® Creatie en Communicatie, Goes en Breda Druk Jumbo Offset Goes ISSN 1385-6413 Redactieadres en informatie over gratis abonnementen Waterschi Zeeuwse Eilanden, t.a.v. Communicatie, Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg Tel. 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 E-mail communicatie®wze.nl Websitewww.wze.nl.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 2