n storm: altijd paraa Inmiddels maait het waterschap volop de sloot kanten en wegbermen. Daar starten we op grote schaal pas mee na het broedseizoen. Als we tijdens het broedseizoen onverhoopt toch moeten maaien, gaan we uiterst zorgvuldig te werk. Het is namelijk onmogelijk om tijdens het broedseizoen helemaal niet te maaien. We zijn immers verantwoordelijk voor de verkeersveiligheid. We maaien daarom alleen de bermen van kruisingen en de eerste bermstrook. In deze strook broeden dieren meestal niet. Enkele dagen voorafgaand aan de maai- werkzaamheden worden de bermen geïnspecteerd. Eventuele nesten maar ook zeldzame, bloeiende planten markeren we zodat onze trekkerchauffeurs tijdens hun werk rekening kunnen houden met die plekken. We richten ons werk zo in dat het risico voor schade aan de natuur nihil is. (DS) Onheilspellende, angstaanjagende wolken kunnen mooie plaatjes opleveren. En waar kun je die beter waarnemen dan aan de kust. Het is niet voor niets dat bij een storm veel mensen een kijkje bij de zee komen nemen. Om de enorme kracht van het samenspel van wind en water te zien of voor de eigen gemoedsrust. Zitten we immers wel veilig achter die immense dijken en duinen? Water zit in ons bloed. Daarom zijn we altijd alert. Weersverwachtingen en waterstanden houden we nauwlettend in de gaten. Van kantoor of thuis. Dus woedt de wind u om de oren en vliegt de angst u naar de keel? Denkt u dan aan de waterschappers die dag en nacht paraat staan en actie ondernemen als dat nodig is. (LvD) é;*Tr

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 4