7 v 'Als er wat gebeurt moet iedereen maar naar de abdij komen." veiligheid v foto's Mechteld Jansen een noodpakket in huis heeft, antwoordt ze lachend: "Ik woon zowat op het hoogste punt van Zeeland, maar heb wel alle spullen in huis. Mocht er toch wat gebeuren dan moet iedereen maar naar de abdij komen." Boos, verliefd of verdrietig? Als het gaat om verkeersveiligheid: wat ziet onze Commissaris, die ook voorzitter van Veilig Verkeer Nederland is, dan als hoogste prioriteit? "We hebben hier in Zeeland, meer dan in andere provincies, ongelooflijk veel een zijdige ongelukken. Zo'n 50%. We willen onderzoeken hoe dat nou komt. Waren die mensen boos, verliefd, verdrietig, depressief of was er drank en drugs in het spel?" Ook het landbouwverkeer zit haar hoog. "Als je vader een trekker heeft, zit je er op je twaalfde zelf op. Ik wil pleiten voor een trekker rijbewijs met strengere eisen dan het huidige. En een kenteken, dat wil ik wettelijk geregeld hebben. De 'jonge boeren' (ZAJK, red.) werken geweldig mee. Die gaan langs scholen en willen het land bouwverkeer echt veiliger maken. Daar heb ik vertrouwen in." Weekend? Op de vraag wat haar ideale zaterdag is, antwoordt ze lachend: "Dat ben ik bijna vergeten." Maar na even nadenken: "Op tijd opstaan, het liefst met een mooie blauwe lucht, dan ontbijten met twee krantjes, wat rommelen in huis, aankleden en een rondje fietsen." In de zomermaanden is ze bijna geen weekend vrij. "Er wordt ongelooflijk veel georganiseerd, hier is dat op zaterdag en aan de overkant is alles op zondag." "Maar", vervolgt ze direct, "het is ook hartstikke leuk allemaal." Ze wordt vaak herkend. "Mensen zwaaien altijd. Of stappen van hun fiets af. Reacties hier in Zeeland zijn nooit vervelend." Dat was als minister nog wel eens anders. "Maar ach, hier gaat alles er toch wat gemoedelijker aan toe." Hoewel haar baan niet direct als rustig is te typeren, mist ze de hectiek van Den Haag niet. "Geen seconde!"

Scheldestromen/de Waterwerker | 2009 | | pagina 7