"Het persoonlijke contact zal meer aandacht krijgen." hebben een stedelijk waterplan opgesteld. Hierin zijn alle maatrege len opgenomen die nodig zijn om de stedelijke watersystemen op orde te brengen. Denk bijvoorbeeld aan het verbreden van watergangen om hemelwater af te voeren, de aanleg van natuurvriendelijke oevers, de aanpak van riooloverstorten, het verminderen van bestrijdingsmidde len op wegen et cetera. Deze plan nen stellen we gezamenlijk op. Vervolgens wordt elk plan door beide besturen vastgesteld. In de plannen staat precies omschreven wie wat doet en wie de trekker van welk project is. Het is gewoon een feit: alleen kunnen we het niet, we hebben elkaar nodig. Natuurlijk heb ben we wel ieder onze eigen belan gen. Voor een gemeente is bijvoor beeld sierwater, bluswater, viswater en recreatie heel belangrijk. Als waterschap zijn vooral de water kwaliteit, waterberging en ecologie van belang. De waterplannen moe ten vervolgens regelmatig worden geëvalueerd en eens in de zes jaar geactualiseerd." Vragen? Misschien is het voor u niet altijd duidelijk wie waar verantwoordelijk voor is. Dit is ook niet het belangrijk ste. Als u maar weet dat het water schap en de gemeenten samen aan de slag zijn. Mocht u vragen hebben over water in stedelijk gebied, dan kunt u die stellen aan uw gemeente. Zij vervult een loketfunctie. Wij doen er alles aan om te zorgen dat u droge voeten houdt en kunt genieten van mooie vijvers met een goede waterkwaliteit.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 13