48uur werk aan schaapscheerdersfeest Nisse een geheimpje verklapt... nieuw bezoekerscentrum Land van Saefthinge Zo lang duurt het voor uw afvalwater onze zuivering weer schoon verlaat. Het is een heerlijke zomerdag, vogels kwetteren er vrolijk op los, boeren zijn op het land bezig en u fietst over de mooie binnendijken van de Zak van Zuid-Beveland. Maak dan eens een stop bij de theetuin in Oudelande aan de Vijfzoodijk. Verscholen tussen bomen en groen vindt u er een oase van rust. Een betere pitstop kunt u zich niet wensen. De gastvrije tuin van Stephan en Josianne zal u doen verbazen. Zon of schaduw, thee of koffie, bier of fristi, het kan allemaal! U kunt de tuin zelfs voor groepen afhuren, ook 's avonds! Twijfels of de theetuin open is? Kijkt u dan even op de website www.theetuinoudelande.nl of bel gerust 06-38632209 of 06-16108718. Maar belooft u ons één ding: vertel het niet verder... Het Verdronken Land van Saeftinghe is een uitgestrekt schorrengebied in de Westerschelde. Hemelsbreed maar zo'n 50 kilometer van de monding. Na een ingrijpende verbouwing is het bezoekerscentrum Saeftinghe nu weer open. Nog nooit in dit verdronken land geweest? Kom dan eens langs. Het natuurgebied kan alleen onder leiding van een gids bezocht worden. Regelmatig zijn er excursies waarvoor u zich kunt inschrijven. Het bezoekerscentrum is op dinsdag tot en met zondag geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.hetzeeuwselandschap.nl Natuurlijk staan de suffolkschapen er. Te wachten tot ze hun winterjas achter kunnen laten. Ook het jaarlijkse ringrijden, de oude ambachten en het touwtrekken ontbreekt dit jaar niet. En... op groot scherm in de tent: de WK-voetbalwedstrijd Nederland-Japan. Geen reden dus om thuis te blijven. Voor 3,50 (kinderen van 4 t/m 11 jaar 1,-) bent u verzekerd van een gezellig dagje uit in Nisse. En de opbrengst gaat nog naar het goede doel ook: de Stichting Zeeuwse schaapskudde in Heinkenszand. Deze zomer van dichtbij een dijkwerk bekijken? Tussen Kattendijke en Wemeldinge gaat heel de dijk op de schop. Verkeer is dan ook niet welkom van 25 mei tot 1 november. Maar het fietspad blijft open! Kunt u het mooi van bovenaf volgen. Op 1 november is de dijkversterking klaar. Het resultaat is een stevige dijk die er weer jaren tegen kan. Op nog zes andere plaatsen gaat het projectbureau dit jaar aan de slag (www.zeeweringen.nl). 14

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 14