zilt en wild! welk pontje doen we vandaag? water in de tuin ivater gratis boekje: parkeerkaart voor strandfans Het pontjesseizoen is weer geopend! Voel de wind in de haren op een van de (fiets)pontjes op de Zeeuwse wateren. Kort, lang, Oosterschelde, Westerschelde, Veerse Meer, Grevelingen... keus genoeg. U vaart in 10 minuutjes van Kortgene naar Wolphaartsdijk 3,00 enkele reis). Wilt u liever wat langer van het water genieten? Met het schip de 'Onderneming' bent u vanaf Hansweert in 60 minuten aan de overkant in Perkpolder 5,00 enkele reis). Zonder fiets kan ook, dan is het goedkoper. Let goed op de vaarperiode. De eerste pontjes varen in juni uit, anderen starten begin juli. Kijk voor het overzicht op www. rondjepontje.nl Hier vindt u ook de (mobiele) telefoonnummers van de schippers. Wel zo handig, als het weer twijfelachtig is! Geen internet? Ga dan naar de VVV voor de vaaralmanak. De tuin opnieuw inrichten? Denkt u ook eens aan de waterkant. Hoe zorgt u voor een goede regenwater afvoer en wat zijn watervriendelijke ttiitt materialen? Of misschien wilt u wel een vijver aanleggen? Vraag het gratis boekje 'Water in de tuin - milieuvriendelijke tuinieren aan (communicatie@ scheldestromen. nl) Inspiratie genoeg! F Voor 67,50 kunt u een seizoen lang gratis parkeren op een van de waterschaps parkeerterreinen aan de kust. U vindt ze bij Dishoek, Oostkapelle, Westkapelle, de Banjaard en langs de Veerse Dam. Interesse? Belt u met het waterschap op 088-246 1000. Nu maar hopen op stralend strandweer! In het museum voor natuur en landschap, Terra Maris, kunt u tot februari 2011 naar de tentoonstelling Zilt en Wild! Het gaat over de échte wilde natuur in Zeeland, over het leven op de platen en schorren in de Ooster- en Westerschelde. Over gebieden waar het tij het voor het zeggen heeft. Terra Maris vindt u aan de Duinvlietweg 6 tussen Oostkapelle en Domburg.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 15