uitbreiding rioolwaterzuivering Waarde in de steigers Bouwketen, betonconstructies en kabelsleuven domineren het terrein van de anders zo rustige rioolwaterzuivering in Waarde. Hier wordt verbouwd Het is hard nodig volgens projectleider Frank Wessel De huidige capaciteit is onvoldoende om de toekomstige stijging van het afvalwater op te vangen De rioolwaterzuivering bij Waarde verwerkt het regen-, en afvalwater van de huishoudens in de gemeente Reimerswaal. De werkzaamheden bestaan hoofdzakelijk uit het plaatsen van een nieuwe nabezinktank en een retourslibgemaal, het aanpassen van het beluchtingssysteem en het vervangen van de elektrotechnische installatie. De nieuwe beluchtings elementen zorgen voor een energiebesparing van 10%. Eind augustus 2009 werd begonnen met de verbouwing. In juli is het project afgerond. water komt vanuit de tank via een pompkelder in de Westerschelde terecht. "We zijn bijna zover dat we de nieuwe nabezinktank op het bestaande zuiveringsproces kunnen aansluiten", vertelt Frank. "Een van mijn taken is om ervoor te zorgen dat alle werkzaamheden op elkaar aansluiten en dat dit alles volgens planning verloopt. Dit is meteen de grootste uitdaging, want de werkzaamheden van de drie aannemers zijn sterk verschillend. Bovendien moet de zuivering tijdens de verbouwing ongestoord blijven functioneren." Een uitdagende klus volgens projectleider Frank Wessel. "Er komen verschillende disciplines bij kijken en er zijn drie hoofdaannemers bij betrokken, elk met hun eigen specialiteit. Een rioolwaterzuivering is een gecompliceerde installatie. Het vervuilde water komt binnen via het ontvangstwerk en de zandvanger, en stroomt vervolgens in de zogenaamde actief-slibtank." Dit is een bassin met bacteriën, die de vervuiling in het water opeten. Daarna komt het water met de bacteriën terecht in de nabezinktank, waar deze naar de bodem zinken. Het gezuiverde 19 Vroonweg Waarde 3,75 miljoen Huidige capaciteit: 1.250 m3 per uur Nieuwe capaciteit: 1.408 m3 per uur Aantal vervuilingseenheden: 40.000 Periode: aug. 2009 - juli 2010 Aannemers: MJ Oomen BV, Istimewa Elektrotechniek BV en Hollandia Systems BV Waarde door Arjan Goossen

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 19