Achter het mengpaneel en microfoon is-ie helemaal in z'n element. Zijn rustige stem klinkt dagelijks in heel wat Zeeuwse huishoudens. Radiopresentator Corneel Droogers (32) van Omroep Zeeland is bescheiden: "Ik weet niet of ik fans tussen de luisteraars heb zitten." Hoe ziet jouw werkdag eruit? "Ik stap rond 9.30 uur op de redactie binnen. Dan vertel ik even kort in de uitzending de stelling van die dag op onze website. Daarna ga ik verder met de voorbereidingen voor de nieuwsuitzending van 12.00 uur. Dat is niet - wat sommige mensen denken - je gaat zitten en leest even het nieuws voor. Ik overleg met de eindredacteur, maak zelf mijn teksten, moet soms nog wat zaken uitzoeken, regelen, monteren of soms nog een Vorkje' opnemen. Dat is een telefonisch interview vooraf. We noemen dat een vorkje omdat vroeger de binnenkant van het apparaat de vorm van een vork had. Inmiddels werken we digitaal maar noemen het nog steeds zo. Tijdens de uitzending doe ik zelf ook de techniek, daar ben ik best een beetje trots op. Rond 18.30 uur eindigt mijn werkdag." Ben je een geboren radiomaker? "Tja, ach, dat weet ik eigenlijk niet. Hoewel, thuis speelde ik vroeger wel radiootje met cassettebandjes. Op mijn zestiende ben ik als vrijwilliger begonnen bij Omroep Tholen. Na mijn studie Journalistiek ben ik via een stage bij Omroep Zeeland gestart. Eerst als verslaggever, later steeds meer van achter het bureau en als nieuwslezer. Inmiddels doe ik de programmering tussen 12.00 en 13.00 uur en tussen 17.00 en 18.00 uur. Met het bekende programma 'Zegt u het maar'." Heb je fans? "Dat weet ik niet. In ieder geval twee; m'n moeder en oma luisteren altijd. Die spreken mij daar later ook wel eens op aan. Verder kreeg ik een paar weken geleden nog een mailtje van een luisteraar. Die vond dat ik het goed gedaan had. Dat is natuurlijk hartstikke leuk. Je krijgt ook wel eens andere mailtjes." Wat is het leukste nieuws om te brengen? "Als de verslaggever live op straat staat. Zo hadden we laatst de Ambtenaren Veldloop in de uitzending. Collega Elias den Hollander stond ter plaatse. In de reclame vlak voor de uitzending hoorde ik van hem dat er een scheur in de tent zat. De tekst die ik voor me had, was gelijk oud nieuws. Het onverwachte, het improviseren. Dat is het leuke. De snelheid is natuurlijk de kracht van de radio. Wat ik ook altijd leuk blijf vinden, zijn de schattige items. Over Jack Russels of kinderen bijvoorbeeld." Waarvan bestaan jullie? "Wij krijgen onze inkomsten vooral vanuit het Rijk. Afhankelijk van het aantal inwoners wordt er geld beschikbaar gesteld dat via de provincie naar ons toe komt. Je kunt ons daarom bijna niet vergelijken met zenders als Omroep Gelderland en Radio Rijnmond. Alleen al in Rotterdam-Zuid 20 door Linda van Dijke

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 20