wonen bijna net zoveel mensen als in heel Zeeland..." Werkje full-time bij Omroep Zeeland? "Niet meer, ik werk op maandag en dinsdag in Hilversum. Dan rijd ik om 4.15 uur thuis weg, omdat ik om 6.00 uur bij de Radio Nieuws Centrale (RNC) moet zijn. Dat is de binnen- en buitenlandredactie van alle regionale omroepen. Die zendt ook in Zeeland uit, tussen 13.00 en 13.30 uur en tussen 18.00 en 18.30 uur. Maar de regio heeft toch wel z'n charme hoor. Bij een landelijke om roep heeft ieder zijn eigen taak. Hier bij de Omroep doe je heel veel zelf." Wat heb je met Zeeland? "Ik voel me er thuis en tja, ik spreek Zeeuws. Ik ben geboren en getogen op Tholen, ben er eigenlijk nooit weg geweest. Wat ik zo fijn vind aan Tholen is de centrale ligging. En als ik over de Oesterdam of de brug aan kom rijden, dan voel je datje thuis komt. Heb er totaal geen moeite mee om elke dag 50 minuten naar het werk te rijden." Op welke doelgroep richt Om roep Zeeland zich? "Op luisteraars vanaf 35 jaar. Er is een landelijke trend dat regionale omroepen over het algemeen een ouder publiek hebben. Ik denk dat de gemiddelde luisteraar hier zo'n 50 jaar is." Wat is jullie best beluisterde radioprogramma? "Dat is zonder twijfel 'Zegt u het maar'. Ik heb geen absolute cijfers maar het is wel populair. Overigens is Omroep Zeeland van alle radiozen ders de best beluisterde zender in Zeeland. Onze grootste concurrent? Dat is Skyradio." Wat is het nieuws van vandaag? "Toevallig: dat het CDA wil dat het waterschap en de provincie fuseren." Heb je naast het radio maken, nog andere passies? "Jazeker! Ik ben helemaal weg van stijldansen en salsadansen. Twee avonden in de week ben ik samen met een vriendin in de dansschool in Bergen op Zoom te vinden. We doen niet mee aan wedstrijden, maar dan sen gewoon omdat we het erg leuk vinden." Wat weet je van het waterschap? "Het waterschap is van het water beheer, peilbeheer, de wegen en dijkversterking. Ja, we berichten natuurlijk regelmatig over jullie, dus ik denk dat ik aardig weet wat jullie doen. En elke dag rijd ik langs de ri oolwaterzuivering in Tholen, die met dat grote spandoek." 22 Boven: Presenteren is meer dan het nieuws lezen. Teksten schrijven en monteren hoort er ook bij. Midden: Omroep Zeeland bestond op 1 januari 2010 20 jaar. Onder: Corneel vindt het geen probleem om 50 minuten naar het kantoor in Oost-Souburg te rijden.

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 22