telefoonnummer één nieuw Wonen in Zeeland lijkt zo vanzelf sprekend, maar zonder dijken, duinen en gemalen blijft het niet lang droog. Sterke waterkeringen zijn dan ook van groot belang. Om de juiste sterkte te bepalen, zijn er berekeningsmodellen die rekening houden met zeespiegelstijging en klimaatverandering. Maar die kun nen natuurlijk nooit het menselijk oog vervangen. Vandaar dat de water schappers bezig zijn met inspectie en onderhoud van dijk en duin. Koos Heijboer is er een van. Hij kent de Thoolse dijken op zijn duimpje. Nu de glooiingen weer droog zijn, kan zijn lopende inspectie van start gaan. Koos: "Ik let nu alleen op de steenbekle ding, dus de glooiing zelf. Zijn er stukken af, liggen er stenen los... Later let ik op de grasmat. Dan kijk ik naar de bedekkingsgraad, of mollenbestrijding nodig is, of alles gemaaid is, of er niet te veel schapen per m2 lopen et cetera." Het zijn stuk voor stuk aspecten die invloed hebben op de sterkte van de dijk. (LvD) Het waterschap heeft twee hoofdkantoren (Terneuzen en Middelburg). Dit kan tot verwarring leiden als u met het waterschap wilt bellen. Daarom is gekozen voor één nieuw nummer: 088-246 1000 (lokaal tarief!). Beide kantoren zijn via dit nummer te bereiken. U blijft binnen Zeeland bellen en komt altijd terecht bij een van onze eigen medewerkers. De 'oude' nummers blijven voorlopig nog in de lucht. Beide waterschappen maken ook gebruik van hetzelfde postadres. (AG) We zetten alles nog even voor u op een rij: Waterschap Zeeuwse Eilanden of Waterschap Zeeuws-Vlaanderen Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon: 088-246 1000 Fax: 088-246 1990 Bezoekadressen: Kanaalweg 14337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 7

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 7