Partijen In de politiek is volop gediscussieerd over het voortbestaan van de waterschappen. "Maar wat goed is, moetje toch niet afbreken?", vraagt dijkgraaf Toine Poppelaars zich hardop af. Hierdoor stellen mensen ook de vraag: 'waarom moet ik stemmen voor iets wat binnenkort misschien wordt afgeschaft?' "Iedere stem is hard nodig, juist nu." Dijken onderhouden of een nieuw museum? "Ten eerste: we werken heel goed en efficiënt. Dat komt mede door de wijze waarop het waterschap is georganiseerd. Dat kun je niet van elkaar loskoppelen. Ten tweede gaat het afschaffen van waterschappen echt niet zo snel. Als we opgeheven worden, moet eerst de grondwet worden gewijzigd en dat gaat jaren duren." Bovendien vindt hij dat het waterschap garant moet staan voor uw veiligheid en met de klimaatverandering valt hier niets op af te dingen. Poppelaars: "Het werk moet doorgaan. Het moet niet zo zijn dat een bestuur moet kiezen tussen een nieuw museum, meer nieuwbouw óf het onderhouden van de dijken." Om het waterschapswerk door te laten gaan, is het belangrijk dat iemand de komende jaren de juiste beslissingen namens u neemt. Iemand die de juiste afwegingen maakt tussen veiligheid, natuur, recreatie, landbouw en kosten om uw voeten droog te houden. Hiervoor kunt u stemmen, vanaf 11 november tot en met 23 november 12.00 uur. Traceren onmogelijk Bij de vorige waterschaps verkiezingen kon u voor het eerst per brief stemmen. Die methode was voor verbetering vatbaar. Het was te ingewikkeld en verwarrend. "Dat gaan we dit jaar anders doen door een nieuwe stemmethode toe te passen", benadrukt Poppelaars. "Op het stembiljet staan de partijen met hun kandidaten zoals u gewend bent van bijvoorbeeld gemeenteraadsverkiezingen." Op het biljet staat verder helemaal niets. Uw stem is niet te herleiden omdat uw uitgebrachte stem in een (blauwe) envelop gaat die u vervolgens weer in een andere (witte) envelop terugstuurt. Alleen de witte envelop bevat een unieke barcode. Bij binnenkomst scheiden we de enveloppen en registreren we de barcode. Hiermee voorkomen we dat mensen meer keren kunnen stemmen. De blauwe envelop met het stembiljet openen we pas na de stemperiode. Met de post mee U ontvangt op 11 of 12 november een stempakket thuis. Nadat u het stembiljet heeft ingevuld, stopt u het in de blauwe envelop. Die stopt u weer in de retourenvelop. Als u slechts één stembiljet in de envelop hebt gedaan en deze hebt dichtgeplakt, is uw stem gereed om op te sturen naar het waterschap. U hoeft dus niet op één bepaalde dag naar de stembus te gaan. U kunt uw stembiljet tot en met 20 november gewoon gratis met de post verzenden. Zolang uw biljet op 23 november vóór 12.00 uur bij ons binnen is, telt uw stem mee. Op 25 november om 19.00 uur maken we bekend welke bestuurders de komende jaren over onze dijken, wegen en waterlopen beslissen. 13 Dijkgraaf Toine Poppelaars: "Dit jaar doen we het helemaal anders' U kunt in november stemmen op de volgende partijen: VVD Waterschapspartij Zeeuws-Vlaanderen Algemene Waterschapspartij Zeeland Water Natuurlijk Partij voor Zeeland

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 13