4.562 18 bij de kwekerij dag van de dijk september emmers 't Hof Welgelegen Zo veel emmers water verbruikt u per jaar met douchen, de wc doorspoelen, de vaat doen, de auto wassen... Ans Kloet van Kwekerij Sluishoek in Borssele draagt het Zeeuws knoopje een warm hart toe. In haar tuin groeien vele soorten en kunt u het plantje in het echt bewonderen. Met een beetje geluk treft u in de maand september nog een bloeiend exemplaar aan in de kwekerij. U kunt sinds kort ook uw eigen boeket plukken. Ans en haar man verzorgen ook rondleidingen voor groepen. Allerlei wetenswaardigheden en tips over planten komen aan bod. Bijvoorbeeld de geheimen van het snoeien van uw hortensia. Op www.kwekerijsluishoek.nl vindt u meer informatie. De kwekerij ligt aan de Jurjaneweg 5 in Borssele. Alleen al voor de monumentale boerderij zou u er een kijkje willen nemen: 't Hof Welgelegen aan de Noordweg 402 in Middelburg. Ietwat verscholen achter hoge muren vindt u er onder andere een winkel vol biologisch geteelde streekproducten. Bewoners van Walcheren en Zuid-Beveland kunnen zelfs een abonnement nemen op een wekelijks goedgevulde groentetas van Welgelegen. Elke dinsdag, donderdag en zaterdag bent u welkom op 't Hof tussen 10.00 en 18.00 uur. Op 25 september is het open dag op Welgelegen. Proeven, snuffelen en allerlei doe-dingen! Kijk op www.thofwelgelegen.nl voor het programma. 526 kilometer dijken en duinen beschermen ons tegen de zee. Zonder deze 'bewakers' zou er van Zeeland niet veel over zijn. Het waterschap koestert hen en zorgt dat ze In topconditie verkeren zodat u tijdens een nachtelijke storm rustig kunt slapen. Op zaterdag 18 september zetten we de dijken samen met Rijkswaterstaat in het zonnetje. Kom tussen 10.00 en 16.00 uur naar de Zeeuwse Dag van de Dijk in de Beatrixhaven In Yerseke. Voor actuele informatie over het programma: www.dagvandedijk.nl 14

Scheldestromen/de Waterwerker | 2010 | | pagina 14